Strona główna / Lokalne / Trzy pary z medalami za udane małżeństwa

Trzy pary z medalami za udane małżeństwa

Kolejne trzy świnoujskie pary został dziś odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dwie z nich w tym roku obchodzą 50 – lecie wspólnego życia, a jedna 56 – lecie. Pierwsi to Państwo Anna i Jan Ludwiczakowie oraz Krystyna i Marian Zbrzescy. Jeszcze dłużej są ze sobą Państwo Gabriela i Zbigniew Stawni.

Medale nadał Jubilatom Prezydent RP Andrzej Duda, a wręczył w jego imieniu Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

– 56, 50 lat wspólnego życia to piękne jubileusze, które nie wszystkim są dane – mówił Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. – Jesteście wzorem nie tylko miłości, ale także tego, jak razem pokonywać trudne chwile w życiu. Życzę Państwu jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu.

Państwo Anna i Jan Ludwiczakowie związek małżeński zawarli 27 kwietnia 1968
w Sobótce. Pan Jan pracował w budownictwie, zatrudniony był w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pani Anna pracowała Gminnej Spółdzielni Sobótka, prowadziła też działalność turystyczno-gastronomiczną. Państwo Ludwiczakowie mają czworo dzieci oraz czworo wnucząt.

Państwo Gabriela i Zbigniew Stawni związek małżeński zawarli 10 marca 1962 roku (obchodzili w tym roku 56 rocznicę ślubu) w Gdyni. Pan Zbigniew zatrudniony był
w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, pełnił funkcję Kapitana Portu Świnoujście. Jest wykładowcą na Akademii Morskiej w Szczecinie. Pani Gabriela dbała o ciepło domowego ogniska. Państwo Stawni mają troje dzieci, czworo wnucząt
i dwoje prawnucząt.

Państwo Krystyna i Marian Zbrzescy związek małżeński zawarli 26 października 1968 roku
w Katowicach. Pan Marian pracował kolejno w kopalni „Wujek” w Katowicach, w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni i Polskiej Żegludze Bałtyckiej w Kołobrzegu. Pani Krystyna zatrudniona była w Polmozbycie w Katowicach, Zakładzie Badań, Atestacji Materiałów
i Wyrobów w Katowicach, Banku PKO w Świnoujściu oraz w księgowości w świnoujskich przedszkolach. Państwo Zbrzescy mają dwie córki oraz troje wnucząt.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pożar lasu na początku maja został zaprószony przez człowieka

Zniszczeniu uległa powierzchnia ok. 2,4 ha przy samej granicy państwa. Dogaszanie zakończyło się po 6 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.