Strona główna / Lokalne / Trzy pary z medalami za udane małżeństwa

Trzy pary z medalami za udane małżeństwa

Kolejne trzy świnoujskie pary został dziś odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dwie z nich w tym roku obchodzą 50 – lecie wspólnego życia, a jedna 56 – lecie. Pierwsi to Państwo Anna i Jan Ludwiczakowie oraz Krystyna i Marian Zbrzescy. Jeszcze dłużej są ze sobą Państwo Gabriela i Zbigniew Stawni.

Medale nadał Jubilatom Prezydent RP Andrzej Duda, a wręczył w jego imieniu Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

– 56, 50 lat wspólnego życia to piękne jubileusze, które nie wszystkim są dane – mówił Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. – Jesteście wzorem nie tylko miłości, ale także tego, jak razem pokonywać trudne chwile w życiu. Życzę Państwu jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu.

Państwo Anna i Jan Ludwiczakowie związek małżeński zawarli 27 kwietnia 1968
w Sobótce. Pan Jan pracował w budownictwie, zatrudniony był w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pani Anna pracowała Gminnej Spółdzielni Sobótka, prowadziła też działalność turystyczno-gastronomiczną. Państwo Ludwiczakowie mają czworo dzieci oraz czworo wnucząt.

Państwo Gabriela i Zbigniew Stawni związek małżeński zawarli 10 marca 1962 roku (obchodzili w tym roku 56 rocznicę ślubu) w Gdyni. Pan Zbigniew zatrudniony był
w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, pełnił funkcję Kapitana Portu Świnoujście. Jest wykładowcą na Akademii Morskiej w Szczecinie. Pani Gabriela dbała o ciepło domowego ogniska. Państwo Stawni mają troje dzieci, czworo wnucząt
i dwoje prawnucząt.

Państwo Krystyna i Marian Zbrzescy związek małżeński zawarli 26 października 1968 roku
w Katowicach. Pan Marian pracował kolejno w kopalni „Wujek” w Katowicach, w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni i Polskiej Żegludze Bałtyckiej w Kołobrzegu. Pani Krystyna zatrudniona była w Polmozbycie w Katowicach, Zakładzie Badań, Atestacji Materiałów
i Wyrobów w Katowicach, Banku PKO w Świnoujściu oraz w księgowości w świnoujskich przedszkolach. Państwo Zbrzescy mają dwie córki oraz troje wnucząt.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Zamknięcie przejazdu kolejowo – drogowego

W poniedziałek 30 listopada 2020 o godzinie 11.00 zostanie zamknięty przejazd kolejowo – drogowy ul. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.