Strona główna / Lokalne / Do kontroli pokazała strażnikom cudzy dowód osobisty

Do kontroli pokazała strażnikom cudzy dowód osobisty

18-letnia mieszkanka województwa zachodniopomorskiego podczas legitymowania w Świnoujściu okazała funkcjonariuszom Straży Granicznej dowód osobisty 30-letniej kobiety. Do kontroli drogowej samochodu, którego była pasażerką, doszło w nocy 5 grudnia po zjeździe z promu przybyłego ze Szwecji.

Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że dokument nie należy do osoby legitymowanej. Zdjęcie z dowodu przedstawiało starszą od niej kobietę. 32-letni kierowca samochodu przekonywał strażników granicznych, że nazwisko jadącej z nim dziewczyny jest zgodne z dowodem osobistym. Gdy okazało się, że to nieprawda, mężczyznę ukarano pięciusetzłotowym mandatem za umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd, a 18-latkę zatrzymano.W toku czynności procesowych kobieta przyznała, że posłużyła się nie swoim dowodem, bo własnego nie wyrobiła. Poddała się dobrowolnie karze 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na pracach społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie i została zwolniona.

Zobacz również

V zawody II edycji „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” organizator zawodów w ramach „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” otworzył ich rundę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.