Strona główna / Lokalne / Nie mieli ważnych wiz. Zostali zobowiązani do powrotu

Nie mieli ważnych wiz. Zostali zobowiązani do powrotu

26 cudzoziemców otrzymało w ostatnim tygodniu decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

Najczęstszą przyczyną wydanych cudzoziemcom decyzji było wykorzystanie przez nich dopuszczalnego okresu pobytu w Polsce i brak wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu. Tak było w przypadku 12 obywateli Ukrainy oraz 2 Gruzji i Turcji, których skontrolowali funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdyni, Ustki, Świnoujścia, Gdańska, Kołobrzegu i Szczecina. Inne powody przeprowadzonych postępowań administracyjnych to nielegalna praca i przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom. Dane 1 obywatela Ukrainy figurowały w wykazie cudzoziemców, których pobyt w Polsce jest niepożądany.Efektem przeprowadzonych postępowań były decyzje administracyjne zobowiązujące do powrotu z zakazami ponownego wjazdu do Polski na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.