Strona główna / Lokalne / Sport. Karatecy z medalami

Sport. Karatecy z medalami

Marta Wypych zdobyła  srebrny medal, a Mateusz Sowiński wywalczył brąz  XXXV Pucharu Polski w Karate Kyokushin.  Zawody odbyły się  w Szczecinku. Dobrze spisali się także pozostali reprezentacji Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin.

Marta Wypych stanęła na drugim stopniu podium w kumite kobiet do 65 kg. Medal tym bardziej znaczący, że zdobyty po kilku latach przerwy.

Marta wraca do grona najlepszych polskich zawodników – podsumował  start zawodniczki sensei Paweł Sujka ze ŚAKK.

Miejsca pozostałych świnoujścian:  Amelia Krawczuk 5 miejsce w kumite +50 kg, Piotr Sujka 5 miejsce w kata, Kuba Wroniak 7 miejsce w kumite pow. 60 kg. Dobry występ w kata odnotowała także Amelia Sawicka.

Warto podkreślić, że poszczególnych kategoriach startowało od 30 do 50 zawodników. W sumie w zawodach wzięło udział 460 zawodników z 77 klubów z całej Polski.

Tuż po bardzo udanym Pucharze Polski w Szczecinku  najmłodsi zawodnicy pojechali do Gorzowa Wielkopolskiego na  22 Ogólnopolski  Turnieju Karate Kyokushin, organizowanym przez wieloletniego trenera Kadry Narodowej w Shihan Włodzimierza Roja.

Także w Gorzowie nasi karatecy doskonale spisali się  w konkurencjach kata jak i kumite.  Piotr Sujka zdobył złoto w kata i brąz w kumite, Amelia Sawicka złoto w kata i brąz w kumite.  Natomiast Mateusz Słowiński i Natalia Molenda uplasowali się tuż za podium  (czwarte miejsca) w kata.

Mijający rok był dla nas czasem wytężonej pracy. Nasi zawodnicy startowali między innymi w tych najważniejszych zawodach, jak Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy – mówi Paweł Sujka.

Info i fot: ŚAKK

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.