poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Izzy odnalazł wyziębionego mężczyznę

Izzy odnalazł wyziębionego mężczyznę

Pies służbowy „Izzy” udowodnił, że posiada doskonały zmysł węchu. Przewodnik wspólnie z czworonożnym partnerem odnalazł nietrzeźwego, który leżał w parku. Życie tego mężczyzny z uwagi na niskie temperatury na dworze było zagrożone.

Osoby spacerujące w parku Zdrojowym w Świnoujściu poinformowali patrolujących miasto funkcjonariuszy, że na jednej z ławek zauważyli leżącą protezę nogi i stojący przy ławce rower, który nie był w żaden sposób zabezpieczony.
Policjanci pojechali sprawdzić zgłoszenie. Faktycznie na jednej z ławek odnaleźli wskazane przez spacerowiczów przedmioty, a w niewielkiej odległości od ławki zauważyli jeszcze plecak, w którym znajdowały się butelki z piwem.

Z uwagi na późną porę, niską temperaturę panującą na zewnątrz i podejrzenie, że właścicielowi rzeczy mogło stać się coś złego mundurowi podjęli decyzję o użyciu psa służbowego.
Do tropienia przystąpił przewodnik – mł. asp. Grzegorz Krajewski wraz z Izzy – owczarkiem belgijskim ze świnoujskiej komendy.

Pies pod czujnym okiem swojego przewodnika szybko podjął trop za osobą. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu i współpracy ze swoim przewodnikiem, czworonożny funkcjonariusz odnalazł mężczyznę, który leżał w zupełnie innej części parku na ziemi i był pod silnym wpływem alkoholu.
Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. To Izzy i jego znakomity węch oraz doskonała współpraca z przewodnikiem pozwoliły tak szybko odnaleźć wyziębionego mężczyznę.

asp. Magdalena Figarska/AG

 

 

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Jeden komentarz

  1. A autorem zdjęcia kto jest? Bo wcześniej widziałem je u kolegi w telefonie… nie ładnie… nie ładnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.