Strona główna / Lokalne / Kurierzy Pocztexu nie wyrabiają się z ilością paczek?

Kurierzy Pocztexu nie wyrabiają się z ilością paczek?

Chociaż większość klientów Pocztexu jest pewnie zadowolona z usług kuriera Poczty Polskiej – Pocztexu, to w ostatnim przybywa w Świnoujścia tych rozczarowanych. Paczki zamiast trafić pod drzwi odbiorców, lądują na poczcie do osobistego odebrania. – Zapłaciłem za usługę, aby paczkę mi dostarczono do domu, a muszę zrywać się i gnać na pocztę, aby ją samemu odebrać. Jeśli podobne praktyki stosowane są w całej Polsce, to są to przecież setki tysięcy złotych. Czy to nie jest oszustwo? – zastanawia się nasz Czytelnik.

Podobnych przypadków w Świnoujściu było przynajmniej kilka, o czym świadczą sygnały od naszych Czytelników, którzy oprócz opisu sytuacji jaki ich spotkał, na dowód przesłali numery listów przewozowych. Sposób działania Pocztexu jest za każdym razem taki sam – odbiorca otrzymuje SMS z wiadomością o spodziewanym doręczeniu przez kuriera, a wieczorem otrzymuje kolejną informację SMS o awizowaniu paczki i konieczności odbioru w placówce pocztowej, chociaż przez cały czas oczekiwali kuriera Pocztexu pod adresem z przesyłki.

– Dziękujemy za ten sygnał. Wspieramy służby doręczeń w tym rejonie. Klienci z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi mogą składać reklamacje w dogodny dla nich sposób: poprzez wypełnienie formularza on-line na stronie internetowej Poczty Polskiej S.A., poprzez wypełnienie druku formularza dostępnego w każdej placówce pocztowej lub po pobraniu na stronie internetowej Poczty Polskiej S.A.: www.poczta-polska.pl/reklamacje/ lub złożenie pisemnej reklamacji w najbliższej placówce pocztowej.  W przypadku zgłoszenia przez klienta nienależytego wykonania usługi wyjaśniamy każdą sprawę indywidualnie. Prosimy naszych klientów o wszystkie informacje, które pozwolą nam  zidentyfikować przyczynę zdarzenia, w tym: numer przesyłki, informacje na temat adresów nadawcy, odbiorcy, daty nadania przesyłki – informuje rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Nasza redakcja zaapelowała na Facebooku o zgłaszanie nieprawidłowości przy paczkach przesyłanych przez Pocztex. Po sprawdzeniu numerów listów przewozowych w systemie, okazało się, że faktycznie wystąpiły problemy z doręczeniem na czas. Jednak wszystkie przesyłki ostatecznie zostały odebrane. Wszystkim listonoszom i kurierom życzymy dużo sił zwłaszcza w okresie przedświątecznym, aby zamówione prezenty dotarły na czas.

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

2 komentarze

  1. 19.26 informacja że doręczono
    20.30 Kuriera jak nie było tak nie ma

  2. Wszystkie przesyłki zostały odebrane ,to się zgadza odebrane A nie jak powinno być doręczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.