Strona główna / Lokalne / Woda z 14 zbiorników posłuży do podlewania zieleni na promenadzie

Woda z 14 zbiorników posłuży do podlewania zieleni na promenadzie

We wtorek 18 grudnia ma dotrzeć do Świnoujścia ostatni zbiornik, który będzie służył do magazynowania wody deszczowej i podlewania nią roślinności przy promenadzie.

Zbiorniki produkowane są w Gliwicach. Z uwagi na duże gabaryty transportowane muszą być nocami. Łącznie w projektach budowy Promenady Zdrowia i Historycznej zaplanowano umieszczenie pod ziemią 14 takich zbiorników o różnej pojemności. Będzie w nich magazynowana woda deszczowa, która następnie posłuży do podlewania roślin. We wtorek 18 grudnia ma przyjechać ostatni z tych zbiorników. W przypadku budowy Promenady Historycznej on właśnie ma jako pierwszy trafić pod ziemię. Wkopany zostanie bowiem w rejonie wejścia na plażę przy ul. Powstańców Śląskich.

Przedstawiciel wykonawcy zapowiada, że już w styczniu od miejsca gdzie łączy się stara promenada z nową rozpoczną się prace rozbiórkowe i wykonywanie wykopu, w którym znajdzie się zbiornik. Będzie on umiejscowiony pod traktem spacerowym, a nie obok po to, by zachować dotychczasową roślinność na skwerach znajdujących się pomiędzy promenadą a jezdnią ul. Żeromskiego.

Będąca w budowie Promenada Zdrowia już jest wyposażona w tego rodzaju system nawadniania.

UM Świnoujście

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.