Strona główna / Lokalne / Światełko od harcerzy. Dla wszystkich świnoujścian i gości

Światełko od harcerzy. Dla wszystkich świnoujścian i gości

Z Krakowa pociągiem do Szczecina. Stamtąd samochodem, potem promem i jest! Dzięki harcerzom ZHP wczoraj do naszego miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Cztery harcerki z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP  na ręce Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza i Przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Jabłońskiej przekazały je wszystkim naszym mieszkańcom i gościom przebywającym w Świnoujściu.

Tegoroczne  hasło tej pięknej inicjatywy brzmi: Światło, które łączy.

Razem z harcerzami życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech to światło łączy nas nie tylko w te święta  – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

32 lata temu na imprezie charytatywnej w Austrii po raz pierwszy pojawiła się idea Światła Pokoju. Po trzech latach idea ta została przejęta przez organizacje skautowe – w tym harcerzy ZHP – pod nazwą Betlejemskie Światło Pokoju. Od trzech lat skauci austriaccy pobierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego, skąd dalej jest przekazywane do skautów innych krajów.

Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju trafia za pośrednictwem skautów słowackich. Po przyjęciu BŚP w kraju dalej trafia ono  do chorągwi, hufców i na koniec do jednostek podstawowych – mówi hm Marek Niewiarowski  z Hufca Ziemi Wolińskiej.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.