Strona główna / Lokalne / Wśród porwanych przez piratów jest marynarz ze Świnoujścia

Wśród porwanych przez piratów jest marynarz ze Świnoujścia

Piraci uwolnili marynarzy porwanych pod koniec października br. u wybrzeży Nigerii. Przypomnijmy, nigeryjscy piraci wdarli się na pokład statku „Pomerenia Sky”, płynącego do portu Onne i uprowadzili jedenastu członków załogi, w tym ośmiu Polaków. Jak udało się nam potwierdzić, wśród nich jest 25-letni marynarz pochodzący ze Świnoujścia.

Informację o uwolnieniu marynarzy podała we wtorek trójmiejska Gazeta Wyborcza. Według źródeł gazety, członkowie załogi trafili do nigeryjskiego centrum medycznego, gdzie udzielono im pierwszej pomocy. W ciągu najbliższych kilku dni trafią do Polski.

Nasz reporter skontaktował się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby potwierdzić tę informację. Otrzymaliśmy jedynie zapewnienie, że w ciągu kilkunastu godzin, na stronie internetowej resortu zostanie opublikowany komunikat w tej sprawie.

Wkrótce podamy więcej szczegółów w tej sprawie.

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

2 komentarze

  1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uwolnionych członków załogi. Dziękuję tym wszystkim osobom, które uczestniczyły na pewno w trudnych rozmowach z porywaczami. Wszystkim życzę wszystkiego, co najlepsze. I my jesteśmy też przez to szczęśliwi!!!

  2. Dzieki Bogu! A teraz do domu chłopaki, na świeta. To dopiero z Was prezenty! Gratulacje dla osob negocjujacych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.