Strona główna / Lokalne / Ul. Wojska Polskiego – kolejny asfalt w środę i czwartek

Ul. Wojska Polskiego – kolejny asfalt w środę i czwartek

W środę 19 grudnia i dzień później – w czwartek – ma zostać pokryty masą bitumiczną kolejny fragment ul. Wojska Polskiego. Potem wykonawca otworzy jezdnię do jazdy na wprost w okresie świąteczno-noworocznym. 

Termin układania asfaltu na drugim, przebudowanym fragmencie jezdni jest skorelowany z pracą wytwórni masy w Anklam. Ma ona zostać wyłączona na okres zimowy w czwartek 20 grudnia. Dlatego drogowcy musieli przygotować podbudowę pod jezdnię do środy. Ustawiono krawężniki wytyczające jezdnię (wraz z zatoką), zamontowano wpusty do odprowadzenia wód deszczowych. We wtorek jeszcze walce ubijały rozłożone kruszywo. W środę zostanie położona jedna warstwa asfaltu, w czwartek druga (tzw. wiążąca). Ostatnia (ścieralna) zostanie wylana pod koniec całej inwestycji, wiosną przyszłego roku.

W piątek z ul. Wojska Polskiego powinna zniknąć sygnalizacja świetlna sterująca ruchem wahadłowym. W kolejnym etapie budowy, który rozpocznie się w styczniu przebudowane będzie głównie skrzyżowanie z ul. Bałtycką. W czasie trwanie prac na tym odcinku ruch będzie się odbywał tymczasową jezdnią dwukierunkową (bez wahadła).

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.