Strona główna / Lokalne / Jacek Jurkiewicz zrezygnował  funkcji wiceprzewodniczącego rady

Jacek Jurkiewicz zrezygnował  funkcji wiceprzewodniczącego rady

Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej, rady Jacek Jurkiewicz zrezygnował z pełnionej funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Świnoujścia.

Przypomnijmy, że Jacek Jurkiewicz został wybrany na tę funkcję po tym jak jego kandydaturę zgłosił radny Sławomir Nowicki. Jak się później okazało, nie było na to zgody pozostałych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wewnątrz lokalnego PiS powstał konflikt, a Jacek Jurkiewicz za pośrednictwem oświadczeń był nakłaniany, aby zrezygnował z nowej funkcji.

Dopiero po żenującym „wywiadzie” udzielonym dla lokalnego publikatora internetowego (przyp. red. na korytarzu urzędu miasta panowie przekazywali sobie mikrofon i wygłaszali swoje racje), uznano, że dla dobra sprawy lepiej jest wygasić konflikt.

Na najbliższej sesji rady, radni ponownie będą musieli jeszcze raz wybrać osobę, która będzie zastępować przewodniczącą rady.

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

10 komentarzy

 1. Super sprawa, radny Jurkiewicz jednak został wiceprzewodniczącym i poprosił go o to PiS, koronkowa akcja Jacka.

 2. Jeden z niewielu, który ” zrezygnował funkcji wiceprzewodniczącego….”
  Ojczyzna – Polszczyzna panie redaktorze😊

 3. Najlepszy radny!

 4. dobrze poinformowany

  Wspaniale Jacku tego od ciebie oczekiwaliśmy, jesteś wielki…..

 5. Szkoda p. Jacku. Ugiął się pan. Szkoda

 6. Wcale się nie zdziwię jak teraz PiS zgłosi ponownie Jurkiewicza i tak faktem stanie koalicja Żmura z PO i PiS. Ten żenujący układ bez honoru, który opiera się tylko na doraźnych interesach Żmurkiewicza czyli posiadaniu radnych bezmyślnych, nie wnikających w szczegóły zrządzania miastem, bo ich po prostu nie rozumieją – a na czym im zalezy? na funkcjach i dodatkowej kasie. Tak było w poprzedniej kadencji i tak teraz po kłótni w pisowskiej rodzinie pewnie znowu się stanie.

 7. Najbardziej charyzmatyczny ekspedytor portu w basenie morza Bałtyckiego

 8. Według mnie to błąd ze strony Jurkiewicza. Na pierwszym miejscu są wyborcy a nie partia. Więcej mógłby zrobić dla tych co go wybrali jeżeli pełnił by funkcję zastępcy przewodniczącego rady. Dla PiS-u chyba lepiej by było gdyby mieli wiceprzewodniczącego . A tak naprawdę to miejscowy PiS tą nagonka na swojego członka tylko strzela sobie w stopę. Jaki sens i jakie przesłanie dla nas wyborców ma ta przepychanka ? Tylko świadczy o tym ,że najważniejszy dla niektórych radnych jest tylko interes partyjny!. To było widać w tym żenującym przedstawieniu na korytarzu w UM podczas wywiadu.

 9. 𝕂𝕤𝕚𝕠𝕟𝕔

  Jeden z niewielu ludzi, którzy mają honor.

 10. A jednak interes partii górą . W d…e ma radny wyborców. Taki on już jest. Po prostu chorągiewka. Jacek Ty po prostu nie masz honoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.