Strona główna / Lokalne / Projekty budowy przejść podziemnych pod torami kolejowymi i S3 kolidują z sobą

Projekty budowy przejść podziemnych pod torami kolejowymi i S3 kolidują z sobą

Nie udało się w przetargach ogłoszonych w 2018 r.. wyłonić wykonawcy budowy przejść podziemnych na prawobrzeżu. Jednocześnie okazało się, że planowana inwestycja miejska koliduje z trasą S3.

S3 to droga tranzytowa prowadząca od portów w Świnoujściu i Szczecinie do granicy z Czechami i dalej na południe Europy. Droga jest ciągle rozbudowywana. W najbliższych latach planowana jest budowa jej północnego odcinka od Parłówka do Świnoujścia. Właśnie ten ostatni fragment koliduje z planami miejskiej inwestycji polegającej na wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego od ronda w Łunowie do plaży na Warszowie.

Uwzględniając obecny projekt budowy przejść podziemnych pod torami koncepcja S3 musiała by być zmieniona w zakresie budowy jednej z estakad. Powodowałoby to wydłużenie estakady i zwiększenie kosztów budowy S3. Dlatego przedstawiciele miasta i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad negocjują w sprawie dostosowania obu projektów.

Kolejny przetarg na budowę ciągu pieszego do plaży na Warszowie oraz przejść pod torami będzie ogłoszony dopiero po osiągnięciu konsensusu pomiędzy obiema instytucjami.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

2 komentarze

  1. Od dawna nie czytałam trafniejszego komentarza. I nic tutaj dodać ani ująć. No chyba to, że to był czyjś sukces ten pomysł z kładką? Ja nie pamiętam, a na pewno autor nie przyzna się.

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Bo ciężko dzbanom zrobić normalne przejście z rogatkami, tylko imbecyle wydziwiają jakieś tunele, srunele, kładka z dupy chatki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.