Strona główna / Lokalne / 10-milionowy gość odwiedził Panoramę Racławicką. To świnoujścianka!

10-milionowy gość odwiedził Panoramę Racławicką. To świnoujścianka!

Świnoujścianka Adriana Lesiewicz została 10-milionowym zwiedzającym wrocławską Panoramę Racławicką. Do Wrocławia pojechała na weekend razem z koleżankami. Gdy stała w kolejce do kasy, jeszcze nie wiedziała, że za chwilę okaże się, że kupi 10-milionowy bilet.

Dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniające 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej można oglądać we Wrocławiu od 1985 roku.

Monumentalny olej na płótnie przedstawia bitwę pod Racławicami. Pomysłodawcą uwiecznienia zwycięstwa armii polskiej pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad rosyjskimi wojskami był znany lwowski malarz Jan Styka. Do pomocy zaprosił Wojciecha Kossaka.

10-milionowy gość otrzymał w prezencie m.in. roczny voucher do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Panoramy Racławickiej, Pawilonu Czterech Kopuł i Muzeum Etnograficznego upoważniający do bezpłatnego wstępu na wszystkie wystawy i wydarzenia oraz bon na 500 zł na zakup publikacji muzealnych.

Foto: Muzeum Narodowe w Wrocławiu

Zobacz również

Janusz Żmurkiewicz otrzymał odpowiedź w sprawie otwarcia granic z Niemcami

Ze stron wielu środowisk coraz częściej pada pytanie o termin otwarcia granic. Temat to ważny …

2 komentarze

  1. 𝑻𝒓𝒚𝒍𝒊𝒐𝒏𝒐𝒘𝒚 𝒑𝒂𝒔𝒂𝒛̇𝒆𝒓

    Trylionowy pasażer . . .

  2. A ja znam tą Panią. .Jest rzecznikiem konsumentów w urzędzie miasta. Kiedyś pomogła bardzo mojej mamie przy reklamacji. Pozdrawiam Panią 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.