Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu zameldowanych jest prawie 37,5 tys. osób

W Świnoujściu zameldowanych jest prawie 37,5 tys. osób

362 noworodków zostało zgłoszonych w ubiegłym roku w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Niemal wszyscy przyszli na świat w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły. Rodzice najczęściej wybierali dla swoich dzieci imiona Julia i Leon. W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych imion znalazły się również: Hanna, Zuzanna, Zofia, Nikodem, Antoni, Jan, Amelia i Mikołaj. Według danych GUS, na koniec 2017 roku Świnoujście liczyło ponad 41 tysięcy mieszkańców.

W 2017 roku urodziło się 358 dzieci, w 2016 – 360, a w 2015 – 248.

Pierwszą świnoujścianką, która przyszła na świat w ubiegłym roku była Lyla, córka Sylwii i Pradeepa Singh. Dzień przed Lylą w świnoujskim szpitalu urodził się natomiast mały międzyzdrojanin – Miłosz. Jest trzecim synem Sylwii Koleśnik. Dwóch pierwszych pani Sylwia również urodziła w Świnoujściu, bo jak mówi: w tym szpitalu jest bardzo dobra opieka.

Kto będzie pierwszy w 2019 roku? Czekamy.

Choć na koniec 2018 roku zameldowanych na pobyt stały w Świnoujściu było 37.405 osób, to nie jest to faktyczna liczba mieszkańców naszego miasta. Należy bowiem pamiętać, że faktyczna liczba mieszkańców danego miasta nie jest równoznaczna z liczbą zameldowanych. Wiele osób jest zameldowanych w innych miejscowościach, ale na stałe mieszka i pracuje w Świnoujściu. Tak samo dzieje się w innych miastach. Według szacunków, w tym danych GUS, na koniec ubiegłego roku Świnoujście liczyło ponad 41 tysięcy mieszkańców. Najnowsze dane co do liczby mieszkańców, czyli na koniec 2018 roku, będą znane za kilka tygodni.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.