Strona główna / Lokalne / Pierwsi w tym roku! Alicja Drela i Przemysław Wiliński

Pierwsi w tym roku! Alicja Drela i Przemysław Wiliński

Ala i Przemek – to pierwsi świnoujścianie, którzy urodzili się w świnoujskim szpitalu w tym roku. Oboje przyszli na świat 3 stycznia 2019 roku. Pierwsza była dziewczynka, a po trochę ponad dwóch godzinach – chłopczyk. Tradycją stało się już, że pierwsze dzieci narodzone w nowym roku w świnoujskim szpitalu odwiedza Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

Rodzice Alicji to Ewa i Jakub. Dziewczynka w dniu narodzin ważyła 3150 gramów.

– Jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi. Mamy już dwóch synów, a teraz wyczekiwaną córeczkę. Można powiedzieć, że jesteśmy w komplecie – mówiła szczęśliwa pani Ewa.

Rodzicami małego Przemka są Agnieszka i Łukasz. Chłopiec waży 3540 gramów. Także na Przemka w domu czeka rodzeństwo.

– Mamy już córkę – mówi nie mniej szczęśliwa pani Agnieszka i z uśmiechem dodaje: – Chcieliśmy, żeby teraz był syn i udało się.

Dzień po narodzinach Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wraz ze swoim zastępcą Pawłem Sujką i prezesem świnoujskiego szpitala Dorotą Konkolewską odwiedzili maluchy i ich mamy.

– Proszę przyjąć serdeczne gratulacje. Ala i Przemek to kolejne pokolenie nas świnoujścian – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczają obu mamom upominki, m.in. albumy na zdjęcia: – Mam nadzieję, że te albumy szybko zapełnią się zdjęciami waszych pociech.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej już oświetlony 

Szybko zapadający zmrok utrudniał korzystanie z pumptrucka przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, …

Jeden komentarz

  1. Niech maleństwa zdrowo się chowają. Śliczne imiona dla maluszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.