Strona główna / Lokalne / Barwny korowód przeszedł przez Świnoujście po raz trzeci [ZDJĘCIA]

Barwny korowód przeszedł przez Świnoujście po raz trzeci [ZDJĘCIA]

Po raz trzeci w Świnoujściu zorganizowano tradycyjny orszak Trzech Króli. Ulicami miasta szły setki świnoujścian ze swoimi dziećmi. Pogoda w tym roku dopisała.

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Pierwszy raz zorganizowano go w Świnoujściu rok temu z inicjatywy ks. Piotra Superlaka.

Uliczny korowód jasełkowy rozpoczął się Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza (przy ul. Piastowskiej). O godz. 12:30 wyruszył z kościoła i przeszedł ulicami miast Piastowską, B. Chrobrego, Armii Krajowej na Plac Wolności, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku Jezus. Trasę orszaku zabezpieczali policjanci.

W centrum miasta mieszkańcy kolędowali i uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez uczniów.

Także 8. Flotylla Obrony Wybrzeża zaangażowała się w pomoc przy organizacji tradycyjnego orszaku i poczęstowała wszystkich uczestników wojskową grochówką.

Zobacz również

AP Baltica Świnoujście na turnieju międzynarodowym

Dnia 20.06.2021r. drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Baltica zagrała na międzynarodowym turnieju Chemik Cup w Policach. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.