niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Na plaży w Świnoujściu znalazł bursztyny wielkie jak śliwka. Są warte nawet 8 tys. złotych

Na plaży w Świnoujściu znalazł bursztyny wielkie jak śliwka. Są warte nawet 8 tys. złotych

To jest prawdziwe szczęście! Jeden z mieszkańców Świnoujścia wybrał się na plażę, aby poszukać bursztynów. Nie przypuszczał, że w gąszczu wodorostów odnajdzie sporą bryłkę bursztynu. Po chwili poszukiwań szczęście uśmiechnęło się do niego drugi raz. Swoim znaleziskiem pochwalił się na profilu społecznościowym.

Niedawny sztorm wyrzucił na plażę w Świnoujściu sporo nieczystości. Wśród wodorostów, traw, korzeni i patyków, spacerowicze szukają bałtyckiego złota. Niektórzy na przegrzebywaniu potrafią spędzić nawet kilka godzin.

Znalezisko świnoujścianina jest imponujące. Pierwszy z okazów waży 74 gramów, drugi jest nieco mniejszy i waży 40 gramów. Znalazca w skupie bursztynów otrzymałby za obie bryłki ponad 8 tys. złotych. Wszystko zależy od indywidualnej wyceny wartości jubilerskiej obu okazów.

Bursztyn jest skamieniałą przed milionami lat żywicą pochodzącą z niektórych drzew iglastych. Najczęściej występuje on w kolorze pomarańczowym, ale trafiają się także okazy białe, żółte, zielone, wiśniowe, brązowe czy czarne.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

9 komentarzy

  1. Pic na wodę! Tam to zanieczyszczenia znajdziesz kubeczki i masę plastikowych śmieci wyrzuconych na brzeg! Zbieracze chcą aby szło się w inne regiony oddalone od prawdziwego eldorado bursztyniarzy i tyle! W Świnoujściu wchodząc do wody nabawisz się tylko problemów zdrowotnych! Zczernieją paznokcie bo wyrzucił tam ktoś jakieś beczki z których dziadostwo wypływa! Dotkniesz tego i się poparzysz! Plażowiczów tam tyle że jeden obok drugiego leży! Więc szansa na to że coś ktoś znalazł w Świnoujściu jest równa zero! Poza tym w zimie spacerowiczów nie brakuje! Zerknijcie sobie na mapy gdzie bursztyny występują! Co za tym idzie turystów chcą ściągnąć skusić i tyle! Drogie mieszkania i wynajmy ! Jak mieszkasz w mieście nie chcesz być na zapchanej plaży i łazić między rozwalonymi grubasami w środku lata leżącymi plackiem! Gdzie pies podlewa czyjś kocyk a młodzi unikają plaży bo wiedzą o problemach zdrowotnych po wodzie z tej okolicy! To samo jest w Gdańsku, Gdyni i Sopocie! Reklamują co to tam nie ma a tam tylko syf pełno małży, smród i syf na plaży! Dlatego co jakiś czas tam przekopuje się plaże aby oczyścić z zanieczyszczeń!

  2. Pierwsza informacja to ich waga, prawie kilogram a teraz to niecałe 10 dkg.

  3. A podatek dochodowy będzie trzeba zapłacić

  4. Ciekawe czy tu też, co w ziemi to Skarbu Państwa? tak jak z lupami odnajdowanymi za pomocą kykrywacza metali.

  5. Czysta prawda można tyle dostać

  6. Chyba za kilo a nie za sztuke.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.