Strona główna / Lokalne / Rozpoczyna się modernizacja kanalizacji na ul. Wybrzeże Władysława IV. Jezdnia będzie zamknięta

Rozpoczyna się modernizacja kanalizacji na ul. Wybrzeże Władysława IV. Jezdnia będzie zamknięta

W poniedziałek 7 stycznia rozpoczyna się przebudowa i modernizacja kanalizacji deszczowej. Na pół roku jezdnia pomiędzy pl. Rybaka i ul. Chrobrego będzie wyłączona z ruchu.

Inwestycja rozpoczyna się 7 stycznia i ma potrwać do 30 czerwca 2019 roku. W związku z modernizacją sieci deszczowej wyłączona z ruchu zostaje ulica Wybrzeże Władysława IV na odcinku od pl. Rybaka do skrzyżowania z ul. Chrobrego. Dopuszczony tutaj zostanie jedynie ruch pojazdów wjeżdżających i oczekujących na przeprawę promową.

Objazd zamkniętego odcinka będzie odbywał się ulicą Plac Rybaka i Armii Krajowej, na której wprowadzony zostaje ruch dwukierunkowy.

Główną potrzebą realizacji projektu jest zabezpieczenie mieszkańców miasta przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w skutek których dochodzi do podtopień, z uwagi iż obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa w niektórych rejonach miasta nie jest wystarczająco wydolna. Przekonaliśmy się o tym niedawno, gdy z powodu cofki woda wybijała ze studzienek na jezdnie zalewając je i utrudniając poruszanie się po śródmieściu.

W ramach inwestycji powstania m.in. przepompownia wód opadowych wraz z rurociągiem tłocznym, które sprawnie odprowadzą wodę z tego rejonu.  Przebudowana zostanie także jezdnia i chodniki.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.