Strona główna / Lokalne / Rozpoczyna się modernizacja kanalizacji na ul. Wybrzeże Władysława IV. Jezdnia będzie zamknięta

Rozpoczyna się modernizacja kanalizacji na ul. Wybrzeże Władysława IV. Jezdnia będzie zamknięta

W poniedziałek 7 stycznia rozpoczyna się przebudowa i modernizacja kanalizacji deszczowej. Na pół roku jezdnia pomiędzy pl. Rybaka i ul. Chrobrego będzie wyłączona z ruchu.

Inwestycja rozpoczyna się 7 stycznia i ma potrwać do 30 czerwca 2019 roku. W związku z modernizacją sieci deszczowej wyłączona z ruchu zostaje ulica Wybrzeże Władysława IV na odcinku od pl. Rybaka do skrzyżowania z ul. Chrobrego. Dopuszczony tutaj zostanie jedynie ruch pojazdów wjeżdżających i oczekujących na przeprawę promową.

Objazd zamkniętego odcinka będzie odbywał się ulicą Plac Rybaka i Armii Krajowej, na której wprowadzony zostaje ruch dwukierunkowy.

Główną potrzebą realizacji projektu jest zabezpieczenie mieszkańców miasta przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w skutek których dochodzi do podtopień, z uwagi iż obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa w niektórych rejonach miasta nie jest wystarczająco wydolna. Przekonaliśmy się o tym niedawno, gdy z powodu cofki woda wybijała ze studzienek na jezdnie zalewając je i utrudniając poruszanie się po śródmieściu.

W ramach inwestycji powstania m.in. przepompownia wód opadowych wraz z rurociągiem tłocznym, które sprawnie odprowadzą wodę z tego rejonu.  Przebudowana zostanie także jezdnia i chodniki.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

ETZT. W sobotę masa krytyczna

Sobota 21 września 2019. Zbiórka rowerzystów w porcie jachtowym przy ulicy Jachtowej/Rogozińskiego . Rejestracja uczestników …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.