Strona główna / Lokalne / „Panie Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, jesteśmy z Panem – my świnoujścianie, Polacy”
Atak na prezydenta Gdańska. Foto: gdansk.pl

„Panie Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, jesteśmy z Panem – my świnoujścianie, Polacy”

Podczas wieczornego „Światełka do Nieba” prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Był reanimowany, został przewieziony do szpitala i tam reanimowany.

Napastnik wdarł się nas scenę na której stał Paweł Adamowicz, wyciągnął nóż i go ranił. Po kilkunastu sekundach ochrona obezwładniła mężczyznę. Według wstępnych informacji to 27-letni mieszkaniec Gdańska z przestępczą przeszłością.

– Panie Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu jesteśmy z Panem – my świnoujścianie, Polacy – napisał wieczorem prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Mężczyzna krzyczał do mikrofonu ze sceny: „Halo! Halo! Nazywam się Stefan Wilmont (niezrozumiałe), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie w to wpakowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”.

Komunikat rzecznika Miasta Gdańska w związku z atakiem na prezydenta Pawła Adamowicza:

„Szanowni Państwo!
Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jaki miał miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku. W tej chwili Prezydent jest operowany i jeśli będę mogła przekazać Państwu informacje na temat jego stanu zdrowia, zrobię to niezwłocznie. Jednocześnie w imieniu Prezydenta i jego rodziny proszę o zrozumienie i uszanowanie tej trudnej dla wszystkich sytuacji i nie niepokojenie rodziny i bliskich osób.”  Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Prezydenta Gdańska.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

2 komentarze

  1. Widzę że zakłamywanie rzeczywistości to jakaś mania.
    Oglądałem trzy różne nagrania z chwili ataku ale na każdym słychać wyraźnie jak nożownik mówi: „platforma obywatelska mnie torturowała i dlatego zginął Adamowicz”

  2. Widzę że zakłamywanie rzeczywistości to jakaś mania.
    Oglądałem trzy różne nagrania z chwili ataku ale na każdym słychać wyraźnie jak nożownik mówi: „platforma obywatelska mnie torturowała i dlatego zginął Adamowicz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.