Strona główna / Lokalne / Świnoujście. Wolontariusze już na ulicach!

Świnoujście. Wolontariusze już na ulicach!

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są już na ulicach miasta i zbierają pieniądze do puszek. W akcji biorą udział całej rodziny. Oficjalnie w Świnoujściu zarejestrowanych jest 208 wolontariuszy, ale chętnych do pomocy jest znacznie więcej.

Są ci, którzy w akcji brali udział w poprzednich latach i ci, którzy postanowili pomagać po raz pierwszy. – Spotykamy się z samymi wspaniałymi gestami! Mieszkańcy chętnie wrzucają pieniądze do puszek. Sądzę, że do południa trudno będzie w mieście spotkać kogoś bez charakterystycznego serduszka WOŚP na kurtce – mówi Dorota Turlejska, która pieniądze zbiera wraz z panią Martą oraz wnuczką Alą.

Sztab WOŚP pracuje od rana. Wolontariusze zbierają pieniądze na ulicach, w autobusach i na promach kursujących między wyspami. Ciekawe, czy w tym roku uda się pobić rekord zebranej sumy. Od kilku dni w mieście odbywają się różne wydarzenia i suma zebranych pieniędzy systematycznie się powiększa.

Zobacz również

#GaszynChallenge w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Flotylla Obrony Wybrzeża została nominowana do akcji #GaszynChallenge przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Wyzwanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.