Strona główna / Lokalne / Policjanci odzyskali skradzione rowery. Zatrzymano złodzieja

Policjanci odzyskali skradzione rowery. Zatrzymano złodzieja

Dwaj mężczyźni podróżujący skradzionymi rowerami nie przypuszczali, że przejażdżka ulicami miasta zakończy się dla nich przykrą niespodzianką. Świnoujscy policjanci zatrzymali złodzieja oraz pasera, a także odzyskali dwa skradzione jednoślady, które następnie przekazali pokrzywdzonym. 24- i 27-letni świnoujścianie wkrótce staną przed obliczem sądu.

Do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosili się pokrzywdzeni, którzy zawiadomili o kradzieży rowerów. Na tej podstawie policjanci wszczęli postępowania, a z fotografiami skradzionych jednośladów zapoznano funkcjonariuszy. W minionym tygodniu poszukiwania skradzionego mienia zakończyły się sukcesem.

Mundurowi patrolujący ulice miasta zauważyli przy ulicy Grunwaldzkiej mężczyznę poruszającego się rowerem, który odpowiadał wyglądem zgłoszonemu jako utracony w wyniku przestępstwa. Na widok patrolu cyklista podjął ucieczkę, nie reagując na sygnały do zatrzymania i nie stosując się do czerwonego sygnału na sygnalizatorze. Krótki pościg zakończył się na następnej ulicy. Sprawdzenia numerów jednośladu w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły przypuszczenia policjantów – przedmiot o wartości 700 zł został skradziony dwa dni wcześniej. Zatrzymany 24-latek przyznał się do kradzieży, podając nawet dokładne miejsce popełnienia tego czynu. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym świnoujścianin został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.

Podobny scenariusz miał miejsce dwa dni później – policjanci patrolujący miasto zauważyli przy ulicy Kołłątaja innego mężczyznę jadącego rowerem podobnym do tego, który został skradziony trzy miesiące wcześniej. Szybka kontrola drogowa potwierdziła przypuszczenia mundurowych. Kierującym skradzionym jednośladem o wartości 2.500 zł okazał się 27-letni mieszkaniec Świnoujścia, który został zatrzymany, oświadczając, że kupił rower od innego mężczyzny po okazyjnej cenie.

Oba rowery zostały mężczyznom odebrane, a następnie przekazane osobom pokrzywdzonym. 24-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia, natomiast  27-lat – zarzut paserstwa. Obaj wkrótce staną przed obliczem sądu. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają przed kupowaniem rowerów czy innych przedmiotów od osób, które proponują ich sprzedaż po okazjonalnie niskiej cenie. Przedmioty te mogą pochodzić z kradzieży, a ich zakup sprawi, że popełnimy przestępstwo paserstwa.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.