poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia wspomina Pawła Adamowicza [FILM]

Prezydent Świnoujścia wspomina Pawła Adamowicza [FILM]

To wielka strata przede wszystkim dla Gdańska. Nie dawał po sobie poznać, że jest prezydentem wielkiego miasta. Wesoły człowiek, uśmiechnięty optymista – tak prezydenta Gdańska zapamięta Janusz Żmurkiewicz.

Prezydent Świnoujścia podziękował mieszkańcom miasta, za to, że zareagowali na apel i przyszli w poniedziałek zapalić znicze na Plac Wolności. Podkreślał, że jest dumny ze świnoujścian za to, że wyrazili solidarność z Gdańskiem.

– Kiedy trzeba pracować, to pracują. Kiedy trzeba protestować, to protestują. Kiedy trzeba wyrazić żal tak jak wczoraj, to są – przyszli – mówił J. Żmurkiewicz o mieszkańcach swojego miasta.

Prezydent Świnoujścia podczas rozmowy tłumaczył, że żyjemy w świecie hejtu i niesprawiedliwych osądów przynoszących krzywdę, a także straty. Zaapelował o złagodzenie języka dyskusji, aby podobne sytuacje już nigdy się nie zdarzały.

W niedzielę, 13 stycznia, około godz. 20.00 przed Światełkiem do Nieba, na scenie, na której odbywał się koncert WOŚP, zaatakowany nożem został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Prezydent był reanimowany, potem został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Zmarł w poniedziałek, 14 stycznia. Miał niespełna 54 lata.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Jeden komentarz

  1. Delikatnie mówiąc bardziej doświadczony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.