Strona główna / Lokalne / Kolejne kontrole poskutkowały decyzjami powrotowymi dla cudzoziemców

Kolejne kontrole poskutkowały decyzjami powrotowymi dla cudzoziemców

Przeterminowane pobyty i brak ważnych wiz lub innego dokumentu były głównymi nieprawidłowościami skutkującymi wystawieniem w tygodniu 18 cudzoziemcom decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

Kontrole legalności pobytu i zatrudnienia, w wyniku których ujawnione zostały naruszenia prawa, przeprowadzili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Gdańsku, Ustce, Kołobrzegu, Szczecinie i Świnoujściu.Polskę musi opuścić 16 obywateli Ukrainy oraz Gruzin i Rosjanin. Strażnicy graniczni ustalili, że 9 osób przeterminowało pobyt w Polsce, a 7 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu. Poza tym stwierdzono przypadek nielegalnego wykonywania pracy i przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.Ponowny wjazd do Polski cudzoziemców możliwy będzie po upływie terminu orzeczonego czasowymi zakazami wynoszącymi od 6 do 18 miesięcy.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.