Strona główna / Lokalne / Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu [ZDJĘCIA]

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu [ZDJĘCIA]

24 stycznia br. o godzinie 13:00 odbędzie się uroczyste przekazanie kluczy do 25 mieszkań w nowo wybudowanym budynku w Świnoujściu przy ulicy Steyera 8, 10. Zamieszkają w nich żołnierze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Nowoczesny, trzypiętrowy budynek z windą ma łączną powierzchnię blisko 1935 m2. W dwóch klatkach schodowych rozmieszczono 25 mieszkań. Większość z nich to lokale trzy- i czteropokojowe  o powierzchni od 22,36m2 do 86,63m2. Mieszkania są rozkładowe, w każdym znajduje osobna kuchnia oraz balkon. Łazienki i toalety wyposażono w umywalki, wanny i sanitariaty. W pokojach         i korytarzach położono panele podłogowe, w pomieszczeniach sanitarnych i kuchniach kafelki.

W budynku znajdują się również, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dwa lokale użytkowe o łącznej powierzchni: 200,18m2. Cały budynek jest ogrzewany      z sieci miejskiej. Przed blokiem powstał parking dla lokatorów, plac zabaw, siłownia plenerowa i wiata śmietnikowa. Każdy z mieszkańców otrzyma również komórkę lokatorską.

Pełny koszt inwestycji wraz z zagospodarowaniem terenu wyniósł ponad 8 mln zł. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków wypracowanych przez AMW ze sprzedaży powojskowych nieruchomości, bez udziału dotacji budżetowej.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

7 komentarzy

 1. się powodzi z naszych podatków 😉

 2. To trepom w głowie się poprzewraca.

 3. Nie no trochę przesadziłeś że ciągle poza domem….chyba że stocznia to tak

 4. Tak tylko że nigdy te mieszkanie nie będą na własność tylko na czas służby. Następnym krokiem będzie kredyt na mieszkanie …właśnie ten7 tys za metr….ale zninne strony są mieszkania w Świnoujściu po 6.5 tys…

 5. W przeciągu kilkunastu ostatnich lat wojsko wybudowało więcej mieszkań w naszym mieście niż lokalny samorząd. To smutne, że jedni muszą kupować mieszkania po 8 tys. za metr kwadratowy, spłacać przez 30 lat kredyty mieszkaniowe, stawać na głowie, żeby wiązać koniec z końcem, a drudzy mają lekkie życie, bo są albo żołnierzami, albo bezrobotnymi. Im mieszkania się należą.

  • To idz do wojska i zobacz czy to taki lekki chleb
   Ciągle po za domem. Zona.z dziećmi prawie ciągle sama. Pamietaj wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. A na mieszkania czeka się po kilka lat.

  • Po twojej wypowiedzi od razu widać że nie masz pojęcia na jakich zasadach przydzielane są kwatery mieszkaniowe żołnierzom. Nieświadomie dalej powielasz nieprawdziwe stereotypy. Nawet nie mam Ci za złe twojej wypowiedzi. Martwi mnie tylko to że najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy o tym temacie nie mają zielonego pojęcia. Ja jestem tylko ciekaw jak dużo będą mieli chętnych na te mieszkania i jak długo będą tam żołnierze mieszkać? Nie jeden jak zobaczy jakie rachunki będzie za to płacić to szybko będzie to oddawał. Tym bardziej że nigdy to nie będzie jego. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.