Strona główna / Lokalne / Na zimowisko tylko sprawnym autokarem

Na zimowisko tylko sprawnym autokarem

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczynają się ferie, czyli czas, w którym dzieci i młodzież wyjeżdżać będą w różne miejsca zimowego wypoczynku. Tam podróżować będą autokarami, które podczas licznych kontroli, pod lupę wezmą policjanci świnoujskiej drogówki. Aby wycieczka mogła się rozpocząć, spełnione muszą być dwa podstawowe warunki – sprawny autokar i trzeźwy kierowca.

Świnoujscy policjanci rozpoczęli działania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom miasta, którzy przez najbliższe dwa tygodnie odpoczywać będą od szkolnych obowiązków. Jednym z najważniejszych elementów pracy mundurowych w czasie ferii zimowych będą kontrole autokarów, którymi dzieci zmierzać będą na zimowiska. Każdy rodzic w tym czasie z pewnością ma nadzieję, że jego pociecha podróżować będzie bezpiecznie, sprawnym autokarem oraz z trzeźwym kierowcą.

O wyjazdach autokarami można poinformować policjantów telefonicznie pod nr 91-32-67-511 bądź osobiście w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Krzywoustego 2a. Najlepiej przekazać funkcjonariuszom informację o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem, co pozwoli im zaplanować swoje działania.

Kontrole prowadzone przez drogówkę składają się z dwóch podstawowych elementów – sprawdzenia stanu technicznego autokaru i przygotowania kierowcy do jazdy. Ten musi być trzeźwy, wypoczęty i posiadać niezbędne uprawnienia do przewożenia znacznej ilości osób. Z kolei kontrolując autokar, policjanci sprawdzają stan ogumienia, poziom płynów eksploatacyjnych, funkcjonowanie układu hamulcowego i kierowniczego, a także wyposażenie w apteczki, gaśnice, tabliczki informacyjne oraz specjalne urządzenia rejestrujące czas podróży. Kiedy wszystkie elementy kontroli wypadną pozytywnie, a policjanci nie stwierdzą żadnych nieprawidłowości, wycieczka może ruszać w drogę.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.