Strona główna / Lokalne / Gazoport ma problem z sąsiadem. Miasto zapowiada: ustawimy stację pomiaru jakości powietrza
Foto: Robert Ignaciuk

Gazoport ma problem z sąsiadem. Miasto zapowiada: ustawimy stację pomiaru jakości powietrza

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zapowiedział, że w sąsiedztwie świnoujskiego portu ustawi stację do pomiaru zanieczyszczeń powietrza. To efekt wieloletnich próśb mieszkańców Warszowa. Problem dostrzegło ostatnio Polskie LNG, które zarządza terminalem gazowym w Świnoujściu.

– Problem zapylenia powietrza jest na bieżąco monitorowany przez służby zajmujące się tematyką środowiskową. Zapylenie powodowane jest przemieszczaniem się cząstek ze składowanych na terenie portowym towarów sypkich – tłumaczy Michał Łoniewski z Polskiego LNG.

Problem ten nie powoduje bezpośredniego zagrożenia na bezpieczne funkcjonowanie terminalu.

– W dłuższej perspektywie może jednak mieć wpływ na żywotność niektórych urządzeń a także sposób ich konserwacji – zaznacza Michał Łoniewski.

Na obecnym etapie analizowane jest zamówienie szczegółowych badań pod kątem wpływu zapylenia na poszczególne urządzenia instalacji. Dodatkowo rozważany jest również montaż odpowiednich układów filtrujących.

Pytanie w sprawie zapylenia powietrza przesłaliśmy także do firmy zajmującej się komunikacją w firmie OT Logistic. Do chwili publikacji materiału nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

4 komentarze

  1. Widzę po komentarzach logika niektórym wysiada, a czytanie ze zrozumieniem to czarna magia. Tłumaczę. Prezydent będzie mierzył jak PORT ŚEINOUJŚCIE pyli przy składowaniu i przeładunkach na teren Gazoportu, a nie jak Gazoport pyli na cokolwiek. Czym ma gazoport pyluć inteligenci?

  2. jaki gazoport? jaki pyl? jaka emisja?

  3. Jesli gazoport emituje ilość pyłów pm 2,5 i pm 10 w stopniu przekraczającym obowiązujące normy ? powinien zainwestować w filtry ograniczające emisję szkodliwych dla zdrowia ludzi pyłów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.