Strona główna / Lokalne / Dzieci ze Świnoujścia pojechały do Karpacza. Efekt podpisanego porozumienia

Dzieci ze Świnoujścia pojechały do Karpacza. Efekt podpisanego porozumienia

Prezydent Świnoujścia i burmistrz Karpacza podpisali w ubiegłym roku porozumienie dzięki któremu korzystają dzieci mieszkające w tych dwóch miejscowościach. Latem dzieci z Karpacza przyjeżdżają pluskać się w Bałtyku, a zimą w góry na narty jadą dzieci ze Świnoujścia – informuje Twoje Radio 99,5 FM. 

W poniedziałek po raz pierwszy do Karpacza pojechała grupa młodzieży ze Świnoujścia.

– Niektóre z tych dzieci po raz pierwszy mogą bawić się w tak dużej ilości śniegu oraz korzystać ze sportów zimowych – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Prezydent podkreśla, że jest to umowa korzystna dla obu miast, ponieważ  dzieci i młodzież mają możliwość darmowego zwiedzania i korzystania z wielu atrakcji jakie udostępniają oba miasta. Obie strony dodają, że to również doskonała forma propagowania wiedzy oraz znajomość z zakresu historii naszych regionów.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

5 komentarzy

  1. Pojechalo moje dziecko do Karpacza, szkoła podała do wiadomości na jednej z wywiadowek, że jest możliwość zapisania się na wyjazd . Cena korzystna dziecko chętne a co niech jedzie. Zmieni klimat pobawi się na śniegu. No i pojechało. Miały być pokoje 3, 4 osobowe a są klitki z piętrowymi łóżkami 7 osobowe i jedną szafą. Na cały budynek 2 łazienki jedna z 3 prysznicami i 3 ubikacjami dla chłopców i jedna dla dziewczynek no i aż 2 czynne prysznice i 3 toalety. W pokoju grzejnik nie działa. Za wszystkie wejścia, zwiedzanie, płacą dzieci ze swoich pieniędzy a jedyny sport jaki uprawiają to jedno razowe wyjście na łyżwy w obniżonej cenie 14 zł na krzywo wylanym i dziurawym lodzie no i rzucanie ścieżkami. Pierwszy i ostatni raz puscilam dziecko na coś takiego.

  2. Przykre jest to że nikt wcześniej z urzędu nie informował o tym wyjeździe.Dopiero dzień przed zamknięciem listy info poszło do szkół.Tak się nie robi.Dzieci są wszystkie nasze .A nie dla wybrańców .Wstyd i kpina.Ciekawe kto pojechał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.