Strona główna / Lokalne / Jedyna kobieta komendant żegna się z policyjnym mundurem
Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Jedyna kobieta komendant żegna się z policyjnym mundurem

Swoją pracę w mundurze kończy inspektor Dorota Zawłocka. Do tej pory kierowała policjantami w Świnoujściu. To jedyna kobieta komendant w zachodniopomorskim garnizonie policji. Do służby wstąpiła w czasach, gdy zawód policjanta był zdominowany przez mężczyzn – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Do policji przejęłam się 1 września 1991 roku i moje początki były właśnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, którą kończyłam w 1995 roku zdobywając stopień podkomisarza. Już od tego czasu swoją karierę zawodową związałam tylko ze Świnoujściem, z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu – mówi Dorota Zawłocka.

Pani komendant tłumaczy, że już od pierwszych dni służby musiała dorównać mężczyznom. Niewielu kobietom w zachodniopomorski garnizonie udało się osiągnąć  tak wiele.

– Do dzisiaj jest tak, że kobiety stanowią mniejszość w służbach mundurowych. Chociaż moje czasy szkolne, to czas kiedy przyjęto około 100 kobiet – to była cała kompania. Dziś mogę powiedzieć, że historyczna ponieważ taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła – dodaje Dorota Zawłocka.

Kto zostanie nowym Komendantem Miejskim Policji w Świnoujściu? Tego dowiemy się dopiero w czwartek podczas specjalnej uroczystości. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to mężczyzna i do tej pory pracował w policji w Sławnie.

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

10 komentarzy

  1. Ludzie dlaczego tak oczerniacie kobiete o ktorej nic nie wiecie.Ja znam ją od dziecka.Zawsze wszędzie byla nr.1 od podstawówki do dziś.I nikt jej nie pchał,bo nie miał kto.Wszystko zawdziecza tylko sobie.Dorotka gratuluję.Zawsze byłaś moim wzorem.Twoja mała koleżanka Iza.?

  2. Tzw. dziecko szczęścia po maturze do Szczytna na szkołę teoretyków, a potem stołek na oficerskiej grupie. Ciekawe ile razy pani inspektor zatrzymywała zbira na gorąco, ile leżaków cuchnących na 100 metrów na izbę wywiozła i tym podobne codzienne interwencje załatwiła? Jeśli to robiła, to mam nadzieję że zasłużyła na taką karierę jaką zrobiła, choć tak naprawdę startowała z pułapu niedostępnego dla większości policjantów.

  3. Chwalić było by sie czym jak by pani komendant zaczynała od zera i awansowała tak wysoko. W tamtych czasach ciężko się było dostać na linię a do szkoły oficerskiej jechali tylko wysoko umocowani. Po 4 latach szkoły przekazywała w świnoujściu swoją bogatą wiedzę. Na pewno wszyscy byli zachwyceni.

    • Pani Komendant zaczynała od zera i tylko dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i wrodzonym predyspozycjom osiągnęła sukces.

    • Pani Komendant zaczynała od zera, a Jej pozycja i zasługi są wynikiem Jej ciężkiej pracy, poświęcenia i wrodzonych predyspozycji.

  4. Powinniście napisać jak to działa powoływanie na nowego Komendanta i trzymanie w tajemnicy kto zostanie to wszystko zakrawa o korupcję i o wpływy kto kogo poleca

  5. Co za durna polityka żeby na to stanowisko nie awansować któregoś ze świnoujskich policjantów tylko przywozić w teczce gościa który do tego ma bardzo słabą opinię wśród policjantów ze Sławna?? Po dwóch latach mówią że pracował tam o dwa lata za długo… No cóż, współczuję pracownikom KMP ale taka jest obecnie dziwna polityka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.