Strona główna / Lokalne / Otwarcie ofert na drogę rowerową przy ul. Barlickiego przesunięte

Otwarcie ofert na drogę rowerową przy ul. Barlickiego przesunięte

Sześć dniu później niż pierwotnie zakładano odbędzie się otwarcie ofert w przetargu na budowę dróg rowerowych do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej / Barlickiego.

Ma to związek ze niewielkimi korektami w koncepcji budowy drogi, która skutkowała m.in. zmniejszeniem liczby wyciętych drzew. Korekta została wprowadzona na wniosek mieszkańców.

Oferenci mogą zgłaszać się do realizacji zadania do dnia 18 lutego.

Głównym celem budowy ścieżek rowerowych wiodących do węzła przesiadkowego promowo / kolejowo / autobusowego jest poprawa jakości powietrza atmosferycznego Świnoujściu. W wyniku realizacji tego projektu dojdzie do ograniczenia kołowego ruchu drogowego poprzez budowę kolejnych odcinków szlaków rowerowych, co w dalszej perspektywie przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych głównie przez indywidualny transport samochodowy.

Wzrośnie także atrakcyjność turystyczna naszego miasta. Warty podkreślenia jest fakt, że przebieg planowanych odcinków dróg rowerowej połączy się z istniejącym układem tras rowerowych i umożliwi użytkownikom indywidualnego transportu rowerowego dojazd do przeprawy promowej, do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego w Świnoujściu oraz dużych zakładów pracy i szkół zlokalizowanych głownie w prawobrzeżnej części miasta. Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego w newralgicznych punktach miasta.

Dzięki kompleksowej budowie układu dróg rowerowych Świnoujścia, zakładamy rezygnację części mieszkańców z indywidualnego transportu samochodowego na rzecz rowerów, co ma istotne znaczenie w okresie dużego natężenia ruchu, szczególnie w okresie sezonu letniego.

Zwiększaniu ulegnie również poziom świadomości ekologicznej społeczeństwa z zakresu zachowań energooszczędnych. Realizacja inwestycji wpisuje się w priorytety UE, gdyż promuje alternatywne formy transportu miejskiego oraz zwiększa świadomość ekologiczną w zakresie wyboru tzw. „transportu ekologicznego”.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.