Strona główna / Lokalne / Strefa płatnego parkowania także w centrum miasta?

Strefa płatnego parkowania także w centrum miasta?

Czy w Świnoujściu powstanie całoroczna strefa płatnego parkowania w centrum miasta? Temat po raz pierwszy poruszono w 2016 roku. Teraz radni pochylą się nad nim jeszcze raz. Problem narasta, bo z roku na rok w nadmorskiej miejscowości przybywa samochodów – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

Przeciwnicy mają swoje argumenty. Uważają, że kierowcy chcący zaoszczędzić pieniądze, zaczną parkować w osiedlowych wąskich uliczkach poza strefą, zajmując tym samym miejsca mieszkańcom.

Pobór opłat za parkowanie ma jednak sporo zwolenników.

Wszystko wskazuje na to, że to strefa jest potrzebna. Świnoujście staje się coraz bardziej zatłoczone. Trzeba pomyśleć nie tylko o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania w mieście, ale także nad tym co mieszkańcy otrzymają w zamian. Jeśli strefa zostanie wprowadzona, postuluję o wprowadzenie roweru miejskiego oraz bezpłatnej komunikacji autobusowej lub maksymalnego obniżenia cen za bilety – uważa Jan Borowski, miejski radny.

Dziś strefa płatnego parkowania jest sezonowa i dotyczy jedynie dzielnicy nadmorskiej. W ubiegłym roku dochód Świnoujścia z tytułu opłat za pakowanie wyniósł ponad 986 tysięcy złotych.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

4 komentarze

  1. W Herringsdorfie wybudowano parking wielopoziomowy dopiero po wprowadzeniu strefy żeby to było opłacalne. Opłaty za parkowanie są podobne a w wielopoziomowym zawsze znajdzie się miejsce.
    Ci co tego nie rozumieją to albo mają problemy z logiką albo chcą aby problem był nierozwiązany. Liczmy na rozsądek radnych a nie populistów.

  2. Hotelarze powinni opłatę parkingowe wliczyć do doby hotelowej , w dużej części rozwiązało to problem z parkowanie w dzielnicy nadmorskiej.

  3. A może by tak miasto wybudowało najpierw kilka piętrowych parkingów

  4. Lekka przesada aby wszędzie byla strefa platnego parkowania,kpina,miasto spada na powoli na morde

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.