Strona główna / Lokalne / Uroczyste pożegnanie ze służbą Komendant Miejskiej Policji w Świnoujściu insp. Doroty Zawłockiej

Uroczyste pożegnanie ze służbą Komendant Miejskiej Policji w Świnoujściu insp. Doroty Zawłockiej

14 lutego odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano zdającą obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu i odchodzącą na emeryturę insp. Dorotę Zawłocką. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej i jednostek Policji zachodniopomorskiego garnizonu oraz zaproszeni goście.

Wczoraj (14 lutego) w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyła się uroczysta gala, podczas której pożegnano odchodzącą na emeryturę Komendant Miejską Policji w Świnoujściu insp. Dorotę Zawłocką. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła, komendanci miejscy i powiatowi zachodniopomorskiego garnizonu, przedstawiciele związków zawodowych zachodniopomorskiej Policji, przedstawiciele świnoujskiego samorządu i Rady Miasta Świnoujście, 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Komendy Portu Wojennego, Placówki Straży Granicznej, Dywizjonu Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Żandarmerii Wojskowej, Urzędu Celno-Skarbowego, Prokuratury Rejonowej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Urzędu Skarbowego, Terminala Promowego, proboszczowie dekanatu Świnoujście, a także policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu

Powitanie wszystkich uczestników tradycyjnie poprzedziło wprowadzenie sztandaru świnoujskiej komendy. Następnie odczytano rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji o odwołaniu i zwolnieniu ze służby insp. Doroty Zawłockiej ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu. Odchodząca na emeryturę pożegnała się ze sztandarem i złożyła meldunek nadinsp. Jackowi Cegiele o zdaniu obowiązków służbowych.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podziękował insp. Dorocie Zawłockiej za wszystkie lata dobrej służby, zarówno na stanowiskach wykonawczych, jak i kierowniczych, a szczególnie za współpracę, profesjonalizm i wsparcie w realizacji zadań.

Podczas uroczystej gali nadinsp. Jacek Cegieła przedstawił insp. Grzegorza Śreka, dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie, przejmującego aktualnie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu.

Żegnająca się pani komendant w swoim wystąpieniu złożyła podziękowania za wiele lat współpracy wszystkim obecnym na uroczystej zbiórce przedstawicielom kadry kierowniczej i współpracującym instytucjom, ale swoje słowa kierował też do wszystkich podwładnych, doceniając ich codzienne ogromne zaangażowanie w służbie i pracy.

Na zakończenie, przechodzącej na emeryturę Komendant Miejskiej Policji w Świnoujściu, podziękowania i życzenia złożyli osobiście wszyscy obecni na uroczystości goście, przekazując także kwiaty i pamiątkowe upominki.

Insp. Dorota Zawłocka służbę rozpoczęła blisko 28 lat temu, we wrześniu 1991 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po ukończeniu studiów oficerskich i uzyskaniu stopnia podkomisarza, swoją służbę rozpoczęła i przez wszystkie lata związała z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu. Od 1995 roku pracowała w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, a  dodatkowo od roku 1999 przez 10 lat  pełniła funkcję rzecznika prasowego. W styczniu 2007 roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego. W roku 2012 została powołana na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu, a 4 lata później na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu.

W trakcie swojej służby inspektor Dorota Zawłocka była odznaczana między innymi: Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Medalem na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.