Strona główna / Lokalne / Tajemnicze pojazdy na Warszowie. Poszukują UFO? [ZDJĘCIA]

Tajemnicze pojazdy na Warszowie. Poszukują UFO? [ZDJĘCIA]

Od kilku dni po lasach w dzielnicy Warszów jeżdżą nietypowo wyglądające pojazdu. Jedni mówią, że to rządowa agencja poszukuje UFO, jeszcze inni podejrzewają badania pod budowę terminala kontenerowego. Jaka jest prawda?

– Dziś przez całą szerokość plaży był rozłożony sprzęt, który nie wiem do czego służy, ale wyglądało to na jakieś pomiary ponieważ jeden koniec kabla wchodził do morza, a drugi na wydmy – zauważył pan Paweł, który przesłał do naszej redakcji zdjęcia.

Od ubiegłego roku pracownicy Geofizyki Toruń za pomocą nowoczesnych urządzeń badają, czy na zachodniej części wyspy Wolin kryją się drogocenne złoża gazu.

O poszukiwaniach na prawobrzeżu Świnoujścia poinformowali nas Czytelnicy, którzy zauważyli dziwne pomarańczowe kable rozłożone w różnych miejscach. Mają one związek z sejsmicznymi pracami polowymi.

Badania sejsmiczne pozwalają na poznanie geologicznej budowy ziemi w oparciu o zarejestrowane fale sejsmiczne, które zostały specjalnie w tym celu wzbudzone. Metoda ta jest stosowana w poszukiwaniu kopalin.

Do badań wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, w tym samochody ciężarowe nazywane vibroseisami.

Geofizyka Toruń zapewnia, że sejsmiczne prace polowe są prowadzone z poszanowaniem środowiska naturalnego i interesów lokalnych społeczności.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

2 komentarze

  1. Ale macie nagrane

  2. Jest i gaz i ropa, nawet kopalnia była w Wicku i okoicach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.