Strona główna / Lokalne / Szpital idzie z pomocą ciężarnym matkom z sąsiedniego powiatu

Szpital idzie z pomocą ciężarnym matkom z sąsiedniego powiatu

Przyszłe mamy z terenu powiatu kamieńskiego nie mają gdzie rodzić. Szpital w Świnoujściu idzie im z pomocą. W ubiegłym roku zamknięto oddział ginekologiczno-położniczy w Kamieniu Pomorskim. Ciężarne kobiety mogą rodzić w Świnoujściu i nie muszą obawiać się stania w kolejce na prom – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Każdy chciałby być jak najszybciej pod opieką, a przeprawa promowa jest jakąś blokadą w szybkości dotarcia do szpitala. Rozmawiałam już z panem dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej, jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to oczywiście panowie, którzy obsługują przeprawę promową, zawsze są gotowi do tego, żeby taką rodzinę przepuścić w pierwszej kolejności. Aby znalazła się szybko w szpitalu. Nigdy nie było z tym problemu i myślę, że nie będzie – mówi Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala.

Liczba porodów w kamieńskim szpitalu była od lat bardzo niska, a próby jej zwiększenia nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Wynika to przede wszystkim z czynników demograficznych, jak malejąca liczba urodzeń. Dlatego szpital w Świnoujściu chce pomóc przyszłym mamom z terenu sąsiedniego powiatu.

– Jeżeli którakolwiek z mam chciałaby rodzić tutaj w Świnoujściu, jesteśmy gotowi. Chętnie przyjmiemy taką mamę i pozwolimy jej oczywiście w godnych warunkach dla niej przyjść na świat maleństwu, które ma się narodzić – zachęca Dorota Konkolewska.

Oddział położniczy w Świnoujściu dysponuje blokiem porodowo – operacyjnym z 10 łóżkowym oddziałem położniczym. Jedna z sal porodowych wyposażona jest w wannę przystosowaną do odbierania porodów w wodzie.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

6 komentarzy

 1. Ja rodzilam 8 lat temu w Świnoujściu. Super warunki i opieka. Z wjazdem na prom bez kolejki nie było najmniejszego problemu. Godzina 12.30. Do promu mam 25 km. Pozdrowienia dla przyszłych mam.

 2. Pani Prezes- proszę nie opowiadać bajek. Sytuacja – kobieta z problemami w ciąży, kolejna na prom- lekarz zaleca szybko do szpitala ( tylko nie w Świnoujściu), a pani dyspozytor mówi…. niech zadzwoni do mnie lekarz, a jak nie to niech stoi w kolejne. Efekt- na prom kobieta wjeżdża dopiero po interwencji u dyrektora żeglugi… na szczęście wiedziała gdzie zadzwonić.
  Wstyd. A szpital w Świnoujściu omijać- i żadne podawanie każdego kto szpital krytykuje Pani Prezes tutaj nie pomoże.
  Dane znane redakcji- gdyby Pani zechciała i mnie za tą gorycz prawdy podać przed oblicze sprawiedliwości. Papa.

  • pp naucz się czytać ze zrozumieniem (to zakres szkoły podstawowej). I nie pisz bzdur, bo wystawiasz sobie słabe świadectwo dojrzałości emocjonalnej. A Pani Prezes z urzędu musi dbać o dobre imię zarządzanej placówki i na pewno nie pozywa wszystkich piszących bzdury, bo większość nadaje się do poradni zdrowia psychicznego i nie miałoby to najmniejszego sensu.

   • Jakie to miłe… sama obronie i to z dużej litery … a może jednak pan nas? Nie w unternecie siedzieć tylko do pracy !

  • O ja! czuję w tym wpisie pudelka. Skoro tak pisze to może być, że w sądzie znowu przegrał hihihih

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.