Strona główna / Lokalne / Gol w ostatniej sekundzie finału turnieju “Głosu”

Gol w ostatniej sekundzie finału turnieju “Głosu”

Finałowy pojedynek między Chemikiem Police a Flotą Świnoujście wieńczył turniej o Puchar „Głosu Szczecińskiego”. Odbył się 16.02.2019  r. 
Przez 35 edycji juniorzy walczyli na trawie, kolejne 15 pod dachem. Lipiany są ostatnim przystankiem Pucharu „Głosu”, a zwycięzcami jubileuszowych zmagań zostali piłkarze Chemika Police.Do hali w Lipianach przyjechało osiem drużyn (nie obyło się bez standardowego wycofania się dwóch ekip). Organizatorzy zaprosili w tym roku kluby, które zwyciężały w turnieju.W grupie A walczyli ze sobą zawodnicy Floty Świnoujście, Osadnika Myślibórz, Orła Trzcińsko-Zdrój i AP Dolice.
Każdy zespół rozgrywał po trzy pojedynki, a najlepiej poszło Orłowi, który wygrał wszystkie (bilans goli 7:0). Druga lokata dla Floty Świnoujście, która wyszła z grupy z 4 oczkami.
W grupie walczyły kluby: Chemik Police, Energetyk Gryfino, ISF Pogoń Barlinek i AP Dolice II. Tu rywalizacja była trochę bardziej zaciekła, ale do półfinałów przeszły Chemik oraz Pogoń Barlinek. W pojedynku o miejsce 7. w turnieju Osadnik pokonał 4:0 AP Dolice II. W starciu o 5. lokatę AP Dolice I wygrało z Energetykiem 3:2. W półfinałach goli było niewiele. Chemik 1:0 pokonał Orła, zaś Flota dopiero w rzutach karnych uporała się ze świetną Pogonią. Ekipa z Barlinka przegrała także mecz o brąz. Orzeł wygrał 1:0.W finale spotkały się dwa kluby z dużymi seniorskimi aspiracjami, ale i solidną młodzieżą.
Mecz rozstrzygnął się w ostatnich sekundach, gdy czekano już na rzuty karne. Policzanie trafili do siatki i mogli zatańczyć z radości. Królem strzelców został Kuba Lintas (Chemik), najlepszym bramkarzem Antoni Kuźmiński (Chemik), a najlepszym zawodnikiem Damian Przewłocki (Orzeł).
Końcowa tabela turnieju:
1. Chemik Police
2. Flota Świnoujście
3. Orzeł Trzcińsko-Zdrój
4. Pogoń Barlinek
5. KP Dolice I
6. Energetyk Gryfino
7. Osadnik Myślibórz
8. AP Dolice II.

 

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.