Strona główna / Lokalne / Będą dziergać na szydełku ośmiorniczki. Trafią do wcześniaków w inkubatorach

Będą dziergać na szydełku ośmiorniczki. Trafią do wcześniaków w inkubatorach

Wyspa Splotu, naszego Domu Kultury, nawiązała współprace z Fundacją Małych Serc. Wyspa Splotu staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków.” Fundacja pomaga noworodkom w całej Polsce, a my pragniemy dołożyć swoją cegiełkę.

Celem projektu jest pomoc dzieciaczkom poprzez wydzierganie dla nich, na szydełku ośmiorniczek. Ramiona ośmiorniczki przypominają pępowinę, którą maluszki lubią się bawić w okresie płodowym. Dzięki takiej wydzierganej maskotce w tych pierwszych chwilach na świecie czują się bezpieczniej. Ośmiorniczki trafiają do wcześniaków które leżą w inkubatorach, uspokajają, mają zapach mamy i pomagają przetrwać w tych niepewnych momentach.

-Bardzo się cieszymy, że naszą pracą, która jest zarazem naszą pasją, możemy charytatywnie pomóc maluszkom.- opowiada uczestniczka Wyspy Splotu.

W pracowni Wyspy Splotu powstało już dużo indywidualnych projektów dziewiarskich i narodził się wspólny pomysł by wesprzeć szlachetną ideę w Polsce. Ośmiorniczki dla wcześniaków to piękny i szczytny projekt, do którego z wielkim zapałem przystępujemy. Każdy odnajduje w sobie większą lub mniejszą potrzebę pomocy, dlatego wierzę, że nie zabraknie nam uczestników, którzy przyłączą się do naszej akcji. Mam pewność, że uda nam się wydziergać dużą ilość ośmiorniczek i ze Świnoujścia wypłynie wprost do maluszków wiele maskotek. Zapraszam wszystkich chętnych dziergaczy do pracowni Wyspy Splotu w środy 13, 20 i 27 lutego w godzinach 16:00-19:00 -Podsumowuje projekt instruktor prowadząca Aleksandra Borelowska.

Specjalna włóczka, wypchanie ośmiorniczek oraz schemat czekają już w pracowni. Ponieważ ośmiorniczki muszą spełniać założone normy zapraszamy osoby środniozaawansowane i zaawansowane w szydełkowaniu. Dla osób, które chcą pomóc a dopiero zaczynają swoją przygodę dziewiarską mamy projekt maskotek dla dzieci starszych w naszym Miejskim Szpitalu w Świnoujściu. Z racji dużej ilości chętnych można zabrać swoje wygodne szydełko (2mm).

Zapraszamy do akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków” -środy 13, 20 i 27 lutego w godzinach 16:00-19:00. (przewidziana kontynuacja w marcu)

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

2 komentarze

  1. Ale fajna akcja! Tylko pogratulować takiego pomysłu.

  2. O, jak pięknie, brawo instruktor Ola, brawo dziergacze : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.