Strona główna / Lokalne / Nasz stadion Inwestycją Sportową Roku. Nagrody dla Mateusza Chrzanowskiego i Waldemara Mroczka

Nasz stadion Inwestycją Sportową Roku. Nagrody dla Mateusza Chrzanowskiego i Waldemara Mroczka

Kompleks piłkarski Prawobrzeże Świnoujście przy ulicy Białoruskiej został wybrany Inwestycją Sportową Roku w plebiscycie „Piłkarz Roku 2019” organizowanym przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, GS24.pl, „Głos Szczeciński”, „Głos Koszaliński”, portal Ligowiec.net oraz TVP Szczecin. Statuetki otrzymali również dwaj świnoujścianie – piłkarz Mateusz Chrzanowski i spiker Floty Waldemar Mroczek.

Głosami kibiców najpopularniejszym piłkarzem C klasy został w Mateusz Chrzanowski z UKS Prawobrzeże. Kapituła plebiscytu ”Piłkarz Roku 2019” wybrała również najlepszego  propagatora piłki nożnej w naszym województwie. Został nim świnoujścianin Waldemar Mroczek, spiker Floty Świnoujście, współpracujący również z „Głosem Szczecińskim”, na którego łamach od lat pisze o Flocie Świnoujście i piłce nożnej.

Plebiscyt odbył się już po raz piąty. Statuetkę za sportową inwestycję roku odebrał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Cieszę się, że nasz najnowszy, drugi już w mieście stadion został doceniony także na zewnątrz – powiedział prezydent. – Mam nadzieję, że dzięki takiej bazie treningowej piłkarze UKS Prawobrzeże będą pięli się w górę w piłkarskich tabelach. Stadion jest obiektem otwartym. Oprócz boisk, jest także bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal, zewnętrzna siłownia. Służy piłkarzom, ale też wszystkim mieszkańcom, którzy chcą uprawiać sport.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.