Strona główna / Lokalne / Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców

Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 22 lutego 2019 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu przy ulicy Żeromskiego 62 odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.

Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z czterech świnoujskich szkół: SP 1, SP 4, SP 6, Logos. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.

Najmłodsi rocznik 2006 i młodsi rywalizowali na dystansie 50 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym, zaś rocznik 2005-2003 na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.

Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.

Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:

Dziewczęta                                                                    Chłopcy

  • 50 m stylem klasycznym
  1. Alicja Bogdańska SP 6 – 47,11 1. Franciszek Gralak – SP 1 – 54,59
  2. Dominika Sobczyk SP 4 – 54,24 2. Patryk Otocki – SP 6 – 56,52
  3. Emilia Stalka SP 1 – 59,03 3. Szymon Wiśniewski SP 4 – 63,60
  • 50 m stylem grzbietowym
  1. Julia Nagaba SP 4 – 43,83 1. Adam Małocha SP 6 – 42,66
  2. Klara Kierpiec SP 6 – 54,70 2. Maciej Jarząbek SP 1 – 47,71
  3. Zuzanna Falkowska SP 1 – 58,91 3. Rafał Sobczyk SP 4 – 49,50
  • 50 m stylem motylkowym
  1. Dominika Stefaniak SP 1 – 47,18 1. Piotr Ziontkowski SP 1 – 43,93
  2. Gabrysia Bajek SP 4 – 58,79 2. Tomasz Ulewiński SP 4 – 50,04
  3. Bartosz Walkowiak SP 6 – 54,30
  • 50 m stylem dowolnym
  1. Kinga Chłoń SP 1 – 39,06 1. Mateusz Maćkiewicz SP 6 – 37,26
  2. Agata Janc SP 6 – 40,29 2. Bartek Domaruk SP 4 – 40,03
  3. Amelia Sielewicz SP 6 – 40,78 3. Oskar Zygarlicki SP 6 – 41,05

 

Sztafeta 6x 25 stylem dowolnym

  1. SP 1 – 2,05,02 1. SP 6 – 1,49,96
  2. SP 4 – 2,05,86 2. SP 4 – 1,55,87
  3. SP 1 – 2,13,00

Klasyfikacja końcowa szkół

  1. SP 1 – 122 pkt 1. SP 6 – 123 pkt
  2. SP 4 – 113 pkt 2. SP 1 – 114 pkt
  3. SP 6 – 73 pkt 3. SP 4 – 111 pkt
  4. Logos – 48 pkt 4. Logos – 40 pkt

 

 

Najlepsze wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Dziewczęta                                                                               Chłopcy

  • 100 m stylem grzbietowym
  1. Oliwia Zygmunt SP 6 – 1,45,82 1. Kordian Kopyciński SP 1 – 1,31,16
  2. Amelia Konopczyńska SP 1 – 1,51,62 2. Daniel Rybak SP 6 – 1,35,48
  3. Oliwier Mucha SP 4 – 2,01,58
  • 100 m stylem klasycznym
  1. Natalia Szybisty SP 6 – 1,51,65 1. Tymon Kondratenko SP 1 – 1,29,12
  2. Oliwia Górecka SP 1 – 2,11,00 2. Jakub Pocałuński SP 6 – 1,45,34
  3. Laura Czarnecka SP 1 – 2,32,57 3. Roch Rupar SP 4 – 1,46,31
  • 100 m stylem dowolnym
  1. Amelia Bogdańska SP 6 – 1,21,45 1. Mikołaj Orłow SP 1 – 1,12,91
  2. Hanna Skrzyńska SP 6 – 1,38,00 2. Daniel Cichorski SP 6 – 1,21,62
  3. Oliwia Rosiak SP 1 – 1,56,00 3. Bartosz Mańkowski SP 6 – 1,39,00
  • 50 m stylem motylkowym
  1. Kaja Rusin SP 6 – 51,99 1. Jakub Sielewicz SP 6 – 34,79
  2. Adrian Ziemliński SP 1 – 37,54
  3. Szymon Hołyst SP 4 – 38,87
  • 50 m stylem dowolnym
  1. Zuzanna Kołodziej SP 4 – 38,28 1. Jakub Kowalewski SP 4 – 36,87
  2. Natalia Przychodzień SP 6 – 42,48 2. Joel Cackowski SP 1 – 39,17
  3. Natalia Kos SP 1 – 45,37 3. Kacper Kosecki SP 6 – 43,32

 

Sztafeta 6X50 m stylem dowolnym

  1. SP 6 1. SP 1 – 3,28,00
  2. SP 6 – 3,43,00

 

Klasyfikacja końcowa szkól – IMS

 

  1. SP 6 – 132 pkt 1. SP 1 – 128 pkt
  2. SP 4 – 76 pkt 2. SP 6 – 106 pkt
  3. SP 1 – 72 pkt 3. SP 4 – 73 pkt

Zwycięskie drużyny w każdej kategorii wiekowej reprezentować będą Nasze Miasto w Finałach Wojewódzkich.

W konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, w klasyfikacji drużynowej szkół okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

Serdeczne podziękowania dla sędziów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Pełny komunikat z zawodów na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

Dyrektor OSiR  „ Wyspiarz”

Anna Kryszan

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Mikołajki Lekkoatletyczne z Akademią

Najmłodsi lekkoatleci rywalizowali w niedzielę 8 grudnia w Mikołajkach Lekkoatletycznych z Akademią Lekkoatletyczną Międzyzdroje, które …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.