Strona główna / Lokalne / Wiosna przyszła w lutym. Już kwitną pierwsze kwiaty

Wiosna przyszła w lutym. Już kwitną pierwsze kwiaty

Pierwsze wiosenne kwiaty już zaczynają się pojawiać w mieście. Są to krokusy, których cebulki zostały posadzone jesienią ubiegłego roku. Wkrótce powinny zacząć kwitnąć również narcyze i tulipany. W sumie w ub. roku posadzono kilkanaście tysięcy różnych cebulek.

Natomiast wiosenne nasadzenia rozpoczną się w marcu od sadzenia bratków. Pozostałe kwiaty, które pojawią się w mieście, to w większość gatunki, które sprawdziły się już w poprzednich latach m.in.: kleoma, ostnica, werbena patagońska, kana, begonia, surfinia, pelargonia, wilec ziemniaczany, rozplenica słoniowa 'Vertigo’, turzyca włosista ‘Mint Curls’.

Będą też nowości: niecierpek Waleriana w różnych kolorach, sorgo perłowe i dalie.

Wiosenne nasadzenia pojawią się m.in. placu Wolności, w parkach Zdrojowym i Chopina, w donicach wzdłuż ulicy Armii Krajowej, na placu Rybaka, Wybrzeżu Władysława IV, deptaku Monte Cassino, na nowej promenadzie, na centralnym placu Warszowa, przy ulicy Sąsiedzkiej w Przytorze i przy przeprawie promowej.

Obsady wykonają dwie firmy: Patgardens i Mój Ogród, na podstawie długoterminowych umów zawartych w wyniku przeprowadzonych przetargów.

Wiosenne nasadzenia są tylko częścią usług wykonywanych przez obie firmy w ramach umów na utrzymanie terenów zielonych i elementów małej architektury w całym Świnoujściu, czyli kupno i nasadzenia zieleni, ich późniejsza pielęgnacja, podlewanie, sprzątanie terenów zielonych, koszenie, przycinka krzewów i drzew, nawożenie, utrzymanie elementów małej architektury, utrzymanie Parków Zdrojowego i Chopina, świąteczne dekorowanie wyznaczonych miejsc itp. Roczny koszt wszystkich tych prac to 1,8 mln złotych brutto.

 

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.