Strona główna / Lokalne / Policjanci ze Świnoujścia otrzymają nowy radiowóz

Policjanci ze Świnoujścia otrzymają nowy radiowóz

Garnizon zachodniopomorskiej Policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce dwa BMW i dwa Fordy Transit trafią do policjantów z Polic, Świnoujścia, Gryfina i Szczecina. Zakup samochodów to koszt prawie 2 mln. złotych sfinansowany w ramach programu INTERREG -VA „ Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego”.

Celem powyższego projektu jest zapewnienie wysokiego stanu bezpieczeństwa w czasie obsługi wypadków na polskich i niemieckich odcinakach dróg wspólnego obszaru transgranicznego.

Do realizacji przedstawionych działań zaplanowano zakup specjalistycznych pojazdów aby wyrównać poziom techniczny posiadanego przez partnerów sprzętu. Nowe pojazdy, które dziś zostały przekazane umożliwią prowadzenie wspólnych działań na równym, wysokim poziomie.

Wspólne bowiem działania Policji zachodniopomorskiej i meklemburskiej skutkować będą poprawą stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki wyposażeniu jednostek w wyspecjalizowany sprzęt, skróci się czas reakcji Policji na zaistniałe zdarzenia drogowe, zostanie udzielona szybsza pomoc poszkodowanym w wypadkach oraz odpowiednio zostaną zabezpieczone miejsca wypadków drogowych.

Nowe radiowozy wyposażone zostały w dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu zdarzeń drogowych. Uczestnicy ruchu drogowego, w sytuacji zaistnienia takiego zdarzenia, będą mogli na miejscu wypełnić niezbędne formularze w swoim języku ojczystym. Natomiast zainstalowane w samochodach translatory umożliwią ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem, co znacząco poprawi poziom zadowolenia z obsługi.

Wyspecjalizowane, nowe  pojazdy do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym (APRD) pozwolą na zwiększenie ilości kontroli drogowych w rejonie wsparcia, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia ilości tragicznych w skutkach wypadków. Pojazdy te ze względu na parametry oraz specjalistyczne wyposażenie zapewnią właściwe oznakowanie miejsca zagrożenia lub zdarzenia drogowego oraz poprawią jakość czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku.

Oznakowane i nieoznakowane samochody osobowe z wideorejestratorami poprawią efektywność Policji w zakresie ujawniania naruszeń przepisów ruchu drogowego, polegających zwłaszcza na przekraczaniu dopuszczalnych limitów prędkości.

Nowe, w pełni nowoczesne  radiowozy to : pojazd oznakowany z wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym – BMW 330i Xdrive 2.0 185KW (252KM), pojazd nieoznakowany  z wideorejestratorem i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym – BMW 340i Xdrive 3.0 240KW (326KM) oraz dwa pojazdy oznakowane furgon z zabudową biurową i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym – Ford Transit Van 2.0 TDCi 125KW (170KM) .

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.