Strona główna / Lokalne / Koalicja Obywatelska nie poparła kandydata Prawa i Sprawiedliwości do prezydium rady

Koalicja Obywatelska nie poparła kandydata Prawa i Sprawiedliwości do prezydium rady

Do naszej redakcji przesłano oświadczenie mające związek z wyborem zastępcy przewodniczącego rady miasta podczas czwartkowej sesji. 

Treść oświadczenia:

Jacek Jurkiewicz był już w tej kadencji przez krótki moment wiceprzewodniczącym, sam złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Szanuję i doceniam Jacka Jurkiewicza jako radnego, jednak Klub Koalicji Obywatelskiej nie poprze Jego kandydatury.

Prezydium rady, jest otwarte dla wszystkich klubów, w tym także największego klubu w Radzie czyli Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej i to właśnie kandydat z tego ugrupowania powinien zająć miejsce w prezydium rady. Apeluję aby liderzy SLD przestali robić politykę i wyznaczyli swojego kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Zachowanie w którym jeden z największych klubów nie wyznacza swojego kandydata i torpeduje prace rady jest dla mnie niezrozumiałe i odbiega od demokratycznych standardów przyjętych w samorządzie, dlatego apeluję do klubu SLD o zaprzestanie robienia polityki i natychmiastowe włączenie się w pracę Rady Miasta Świnoujście.

z wyrazami szacunku

Przewodniczący Klubu  Koalicji Obywatelskiej

Jan Borowski

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

7 komentarzy

  1. Trzy m-ce temu po poparło kandydaturę więc teraz nie kapuję o co dojenie się, swoją drogą jurkowski i pis sam nie wie czego chce, najpierw zostaje wice, potem rezygnuje teraz znowu zostaje. W ogóle cała ta rada to żenada.Kolejne lata stracone a i betonu znowu przybędzie nam mega tony.

  2. Brawo PiS macie opanowaną strategię wygrywania!

  3. Po co zwraca się do SLD z apelem skoro im nie zależy na rozwoju miasta a walkę o mieszkańców stosują jedynie dla pozyskania wyborców przed wyborami ??

  4. Apelować i stawiać warunki to sobie może ten Borowski do swoich kumpli z PO. Ja jako wyborca SLD nie życzę sobie, żeby radni SLD popierali tą śmieszną koalicję Żmurkiewicza PO i PiS w radzie miasta gdzie uważam, że Żmurkiewicz robi co chce i kręci radnymi jak chce. Wystarczy sesję pooglądać żeby zobaczyć jak olewa tą radę. Jedynie radni SLD walczą o mieszkańców i rozsądny rozwój miasta.

  5. Kuriozalny tekst, nie ma ani słowa uzasadnienia dla braku poparcia kandydata , nie bo nie?
    Rozmawiałem dziś z kandydatem i stwierdził że od tęczowej koalicji nie oczekiwał poparcia tylko od radnych którym dobro mieszkańców leży na sercu, i takowe poparcie otrzymał.

  6. Apel zasadny…powinien byc wykonany z urzedu…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.