Strona główna / Lokalne / Policjanci otrzymali nowy samochód

Policjanci otrzymali nowy samochód

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu ma nowy radiowóz – furgon APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Wyposażony w specjalistyczny sprzęt ułatwi pracę funkcjonariuszy przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na świnoujskich drogach. Jego zakup został sfinansowany w ramach programu INTERREG -VA.

Flota Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wzbogaciła się o kolejny radiowóz – Ford Transit. To pojazd, jakiego świnoujscy policjanci do tej pory jeszcze nie mieli. Furgon APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, usprawni pracę służb ruchu drogowego na miejscu wypadków drogowych oraz przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Postępowanie policjantów na miejscu katastrofy lub wypadku drogowego ma szczególny charakter. Szybkość reagowania oraz likwidacja skutków wypadków zależna jest w dużej mierze od wyposażenia w specjalistyczny sprzęt. Pojazd ten ze względu na swe parametry i specjalistyczne wyposażenie zapewni właściwe oznakowanie miejsca zagrożenia lub zdarzenia drogowego oraz poprawi jakość czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku.

Furgon wyposażony jest m.in. w sonometr – urządzenie służące do pomiaru poziomu głośności dźwięku na podstawie pomiaru poziomu ciśnienia akustycznego, urządzenie do badania przejrzystości  światła szyb pojazdów, alkosensory do badania trzeźwości kierowców oraz urządzenie do wykonywania testów na obecność narkotyków w organizmie, a także klimatyzację.

Zainstalowany w samochodzie translator umożliwi ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem. Pojazd posiada biurka i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, ksero i skanerem. Dzięki zainstalowanemu transformatorowi mocy wszystkie urządzenia znajdujące się w furgonie będzie można zasilić w energię elektryczną bez konieczności szukania zewnętrznego źródła zasilania.

Zakup samochodu został sfinansowany w ramach programu INTERREG -VA „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego”.

Celem projektu jest zapewnienie wysokiego stanu bezpieczeństwa w czasie obsługi wypadków na polskich i niemieckich odcinakach dróg wspólnego obszaru transgranicznego.

 

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.