Strona główna / Lokalne / Zapraszamy  do udziału w kolejnej debacie z cyklu „Porozmawiajmy o Turystyce”

Zapraszamy  do udziału w kolejnej debacie z cyklu „Porozmawiajmy o Turystyce”

Nasze miasto w ostatniej dekadzie zmienia się bardzo dynamicznie i to niemal pod każdym względem. Rozwija się infrastruktura, powstają nowe ośrodki turystyczne, mieszkania. Wkrótce rozpocznie się fizycznie budowa inwestycji na którą miasto czekało blisko 100 lat- tunelu.

Wzrasta liczba turystów – eksperci planują, że w najbliższych latach ich liczba może wzrastać nawet 30% rocznie! Jak  to bywa w mieście, gdzie obok turystyki są dobre  warunki do rozwoju gospodarki morskiej nie brakuje problemów – różnych wizji rozwoju miasta. Dlatego warto rozmawiać i słuchać argumentów.

Porozmawiajmy o tym jak ważne dla zrównoważonego rozwoju naszej małej Ojczyzny  jest jakość architektury. Zieleń, odpowiednia infrastruktura.  Jak miasto rozwijać turystycznie by jej mieszkańców żyło się w nim dobrze i by Turysta był zawsze postrzegany jak mile widziany Gość, który przynosi naszemu miastu dobrobyt.

Czy w Świnoujściu mamy odpowiednią ilość tzw.  silników turystycznych?  Czy drzewa rosnące pomiędzy promenadą a morzem- wzorem przedwojennych pocztówek- powinny całkowicie zniknąć? Jak ważne dla rozwoju miasta jest kultura? Będzie ciekawie bo o zabranie głosu w dyskusji zaprosiliśmy także osoby, które na co dzień w naszym mieście nie mieszkają i obserwują jego rozwój z zewnątrz. Porozmawiajmy o przyszłości naszego miasta – o tym jaki potencjał ma   np. prawobrzeże.

Co tam powinno powstać? Nowy wielki port? A może nowoczesne miasto i strefa nowoczesnych technologii?

Świnoujście dziś jest w wyjątkowym miejscu swojej historii.  Droga którą podążymy na zawsze zdeterminuje kierunek rozwoju wysp.   Do zobaczenia 20 marca.

Piotr Piwowarczyk

Świnoujska Organizacja Turystyczna

Program debaty z cyklu

„Porozmawiajmy o Turystyce”, Radisson Blue w Świnoujściu,  20 marca

 

16:20 Przywitanie Gości i otwarcie spotkania

16:30 Miasto turystyczne – zieleń i architektura

Panele wprowadzające:

Zielone miasta. Fanaberia, czy konieczność?

dr Helena Freino

Nadmorskie kurorty okiem architekta i pisarza

Leszek Herman

Dylematy przy tworzeniu planów miejscowych dla Świnoujścia oraz w trakcie ich realizacji.

Barbara Michalska , Joanna Smalc

Działania planistyczne Miasta na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej Świnoujścia

dr Tomasz Cykalewicz.

17:20 dyskusja

18:30 przerwa kawowa

18:40 Prawobrzeże – przyszłość Świnoujścia

Panel wprowadzający

18:50 dyskusja

19:50 Przerwa kawowa

20:00  (Nie)Potrzebna Kultura

Andrzej Pawełczyk

panel otwierający kolejną debatę o silnikach turystycznego rozwoju Świnoujścia.

Moderator panelu – Dariusz Baranik ( TVP3), Piotr Piwowarczyk  Świnoujska Organizacja Turystyczna)

 

Jak wziąć udział w debacie?

  • Na żywo – na sali

W debacie – w hotelu- będą mogli wziąć udział (ze względu na wielkość sali i ilość miejsc)  tylko zarejestrowani uczestnic z zaproszeniami.

Zaproszenie jest bezpłatne – może je odebrać po rejestracji ( za pomocą  poczty elektroniczne lub osobiście )  w biurze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej ( Centrum Informacji Turystycznej na Placu Słowiański 6/1 ), w dniach 11, 12  i 14, 15  marca- w godzinach od 12:00 do 15:00, w dniu  13 marca od 15:00 do 17:00. Ilość zaproszeń jest ograniczona. Telefon informacyjny:  503 457 200

  • Wirtualnie – korzystając z transmisji online 

Debata będzie transmitowana online- adresy kanałów na których będzie można ją oglądać organizatorzy poinformują na stronie www.sot.swinoujscie.pl

PRELEGENCI

Barbara Michalska – inżynier, absolwentka Wydziału Ochrony Środowiska i Inżynierii Sanitarnej Politechniki Lubelskiej. Jest członkiem Izby Inżynierów Budownictwa. Jest biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Szczecinie.Powołana na urząd I-go Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujście w dniu 6 grudnia 2010 roku.

Joanna Smalc  – architekt, urbanista, wieloletni naczelnik wydziału architektury i urbanistyki w Świnoujściu.

Helena Freino – architekt i urbanistka, dr nauk technicznych, wykładowca ZUT w Szczecinie, autorka studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Świnoujścia.

Andrzej Pawełczyk – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Animator kultury, kurator, teoretyk sztuki, twórca Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44.

Leszek Herman – absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej. Specjalizuje się w obiektach zabytkowych. Wraz z bratem prowadzi Studio Projektowe „Herman”, które odpowiedzialne jest m.in. za renowację Starej Rzeźni. Prywatnie miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych, historii sztuki. Pisarz- autor między innymi bestselerowej powieści „Sedinum”.

Tomasz Cykalewicz – Absolwent Politechniki Szczecińskiej w roku 1979. Doktorat nt. przestrzeni publicznych małych miast pod kierunkiem prof. Haliny Skibniewskiej w roku 1991 na Politechnice Warszawskiej. Stypendysta DAAD. Adiunkt na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalizuje się w tematyce przekształceń struktur urbanistycznych i ochronie wartości kulturowych przestrzeni.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Jeden komentarz

  1. Uśmiech Pani Basi dodaje mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.