Strona główna / Lokalne / Mamy dofinansowanie do termomodernizacji kolejnych budynków oświatowych

Mamy dofinansowanie do termomodernizacji kolejnych budynków oświatowych

Budynki Przedszkola Miejskiego nr 1  przy ulicy Warszawskiej, Przedszkola Miejskiego nr 10  przy ulicy Monte Cassino oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Piastowskiej przejdą termomodernizację. Dziś Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji na kwotą niemal 2,5 mln złotych.

Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, wymienione okna i drzwi zewnętrzne, przebudowane instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Dzięki temu spadnie zużycie energii, co przełoży się bezpośrednio na koszty, jakie te placówki ponoszą za ogrzewanie. Ale nie tylko. Termomodernizacja to również ochrona powietrza poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Data zakończenia inwestycji do koniec marca przyszłego roku.

To już kolejne budynki szkolno – przedszkolne w mieście, które przejdą termomodernizację – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. –  Wcześniej, również z zewnętrznym dofinansowaniem, miasto przeprowadziło termomodernizację w sumie pięciu budynków świnoujskich szkół.

Były to dwa budynki obecnej Szkoły Podstawowej nr 6 (przy ulicach Staszica i Kościuszki) oraz Szkoły Podstawowej nr 4, Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I i obiekt przy ulicy Grunwaldzkiej 47, w którym mieści się Liceum Fundacji Logos.

Dzięki dofinansowaniu z zewnątrz nie musieliśmy pokrywać pełnych kosztów inwestycji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na inne potrzeby w mieście – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Obecna kwota dofinansowania wyniesie 2 mln 425 tys. złotych, a szacowana wartość projektu 2 mln 925 tys. złotych.

Marszałek Olgierd Geblewicz podkreślił, że to już jedne z ostatnich środków, które zostały do rozdzielenia w ramach obecnej unijnej perspektywy finansowej.

Cieszę się, że wspomogą tak istotne, ważne działania, bo dotyczące ekologii w naszym regionie – dodał. – Dzięki nim, kolejne budynki oświatowe w Świnoujściu będę bardziej przyjazne środowisku i ludziom.

Przyznana dotacja pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.