Strona główna / Lokalne / Promenada Zdrowia. Czy zdążą przed wakacjami? [ZDJĘCIA]

Promenada Zdrowia. Czy zdążą przed wakacjami? [ZDJĘCIA]

Budowę Promenady Zdrowia rozpoczęto wcześniej, niż tej historycznej do której byli przyzwyczajeni mieszkańcy. Pierwszy termin oddania do użytku zakładał koniec października 2018 roku. Później termin kilkakrotnie przekładano. Czy uda się skończyć inwestycję jeszcze przed wakacjami?

Dziś w Świnoujściu spacerować można po krótkim fragmencie nowej promenady wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej oraz po kładce na wydmach. Zarówno promenada zdrowia, jak i historyczna – są w budowie. Na tej pierwszej koniec prac zbliża się wielkimi krokami.

Niemal w 90 proc. ukończona jest nawierzchnia nowej promenady. Spacerując można zauważyć konstrukcje zacieniaczy oraz oświetlenia i kręgów świetlnych, które rozbłysną po zmierzchu.

Promenada będzie blisko kilometrową ścieżką dla pieszych, rowerzystów i rolkowców, z małą architekturą, siłowniami plenerowymi, źródełkami wody pitnej, stacjami dla rowerów, placami zabaw, parkiem rekreacyjnym oraz łącznikami z ulicą i plażą.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum MCC Chodecz – Molewski Włocławek. To samo konsorcjum modernizuje Promenadę Historyczną oraz ul. Wojska Polskiego.

 

 

 

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

3 komentarze

  1. no będzie gdzie chodzić z psami żeby kupke postawiły

  2. po jakiego HU podają termin jak później wciąż przekładają na późniejszy, tylko kłamią, wykonawcy powinni ponosić kary finansowe za opóźnienia.

  3. Już teraz świetnie to wygląda – oby zdążyli przed wakacjami wszystko wykończyć , także wokół całej promenady . SUPER ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.