Strona główna / Lokalne / Czy przy plaży na Warszowie powstanie mała gastronomia? „Czynsz jest odrealniony”

Czy przy plaży na Warszowie powstanie mała gastronomia? „Czynsz jest odrealniony”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu ogłosił właśnie przetarg na dzierżawę terenu na parkingu w rejonie ul. Ku Morzu. Stawka wywoławcza za miesiąc dzierżawy wynosi 3 tys. złotych brutto. – Żadna gastronomia nie będzie się opłacać przy tak wysokim czynszu – mówią lokalni przedsiębiorcy.

Dziś przy plaży na Warszowie nie ma żadnej gastronomii. Przed wybudowaniem gazoportu był bar plażowy. Cieszył się sporym wzięciem. OSIR w tym roku po raz pierwszy ogłosił przetarg na dzierżawę terenu. Ma nadzieję, że chętnych nie zabraknie. Jednak entuzjazm studzą sami przedsiębiorcy.

– Trzeba zatrudnić pracownika, sam ZUS wyniesie ponad 1300 złotych, do tego pensja – minimum 2000 zł na rękę. Na powierzchni 6 metrów kwadratowych można postawić zaledwie namiot z ekspresem do kawy i nic więcej, ale załóżmy, że cena wywoławcza wzrośnie tylko o 1000 złotych, to daje nam łącznie ponad 7 tys. złotych samych kosztów stałych. Pomijam zakup ekspresu do kawy, jakiejś lodówki, gofrownicy, maszyny do lodów, kasy fiskalnej, doprowadzenia wody, prądu – mówi lokalny przedsiębiorca. Czynsz jest odrealniony – dodaje.

Oferty na dzierżawę terenu można składać do 26.03.2019 godz. 10.00  w siedzibie Ośrodka ul. Matejki 22 w Świnoujściu, otwarcie ofert w dniu 26.03.2019 r. o godz. 11.00. Wcześniej trzeba wpłacić wadium w kwocie 3.000,00zł.

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

2 komentarze

  1. Sądzę, że stawka czynszu dzierżawnego jest zbyt wygórowana. Może to odstraszyć potencjalnych dzierżawców ? oby było dobrze, znalazł się dzierżawca !

  2. dobrze że oficjalny przetarg i wszystko przejrzyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.