Strona główna / Lokalne / Leśnicy z Nadleśnictwa Międzyzdroje ostrzegają! W lasach pojawiły się już kleszcze

Leśnicy z Nadleśnictwa Międzyzdroje ostrzegają! W lasach pojawiły się już kleszcze

– Po pierwszym skoku temperatury, wystarczyło 10 stopni Celsjusza i od razu pojawiły się kleszcze. Teraz już będą na stałe – informuje Marcin Stosik z Nadleśnictwa Międzyzdroje.

Leśnicy ostrzegają, że nawet możliwe przymrozki nie powinny zagrozić tym pasożytom, a sanepid ostrzega przed boreliozą. Jak najlepiej zabezpieczyć się przed kleszczami wiedzą leśnicy, którzy na co dzień mają do czynienia z pasożytami.

– Po powrocie z lasu trzeba dokładnie przejrzeć całe ciało.  W międzyczasie oczywiście przeglądamy swój ubiór. Do lasu zaecamy zakładanie jasnych ubrań,  jest to zasadne, bo łatwiej zauważyć kleszcze na odzieży  – opowiada Marcin Stosik.

Kleszcze są już nie tylko w lasach w okolicy Świnoujścia i Międzyzdrojów, ale także parkach, i ogródkach działkowych. Najczęściej jednak bytują na paprociach. Są zagrożeniem nie tylko dla ludzi. Nie pogardzą także psem i kotem.

Zobacz również

Ścieżka w koronach drzew – nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie

Wiosną 2021 roku turyści oraz mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli osobiście poznać nową atrakcję …

2 komentarze

  1. najlepsze są najprostsze rozwiązania, dlatego świetnie sprawdzają się ubrania chroniące przed kleszczami, komarami, moskitami i innym robactwem, bo zakładasz i już, bezpiecznie i wygodnie. np. z firmy nano outfits, idealne w tropiki i dla dzieciaków na kolonię

  2. Przydało by się zacząć robić opryski bo się rozpanoszyło to towarzystwo ostatnio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.