Strona główna / Lokalne / Leśnicy z Nadleśnictwa Międzyzdroje ostrzegają! W lasach pojawiły się już kleszcze

Leśnicy z Nadleśnictwa Międzyzdroje ostrzegają! W lasach pojawiły się już kleszcze

– Po pierwszym skoku temperatury, wystarczyło 10 stopni Celsjusza i od razu pojawiły się kleszcze. Teraz już będą na stałe – informuje Marcin Stosik z Nadleśnictwa Międzyzdroje.

Leśnicy ostrzegają, że nawet możliwe przymrozki nie powinny zagrozić tym pasożytom, a sanepid ostrzega przed boreliozą. Jak najlepiej zabezpieczyć się przed kleszczami wiedzą leśnicy, którzy na co dzień mają do czynienia z pasożytami.

– Po powrocie z lasu trzeba dokładnie przejrzeć całe ciało.  W międzyczasie oczywiście przeglądamy swój ubiór. Do lasu zaecamy zakładanie jasnych ubrań,  jest to zasadne, bo łatwiej zauważyć kleszcze na odzieży  – opowiada Marcin Stosik.

Kleszcze są już nie tylko w lasach w okolicy Świnoujścia i Międzyzdrojów, ale także parkach, i ogródkach działkowych. Najczęściej jednak bytują na paprociach. Są zagrożeniem nie tylko dla ludzi. Nie pogardzą także psem i kotem.

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

2 komentarze

  1. najlepsze są najprostsze rozwiązania, dlatego świetnie sprawdzają się ubrania chroniące przed kleszczami, komarami, moskitami i innym robactwem, bo zakładasz i już, bezpiecznie i wygodnie. np. z firmy nano outfits, idealne w tropiki i dla dzieciaków na kolonię

  2. Przydało by się zacząć robić opryski bo się rozpanoszyło to towarzystwo ostatnio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.