Strona główna / Lokalne / Dzieci i młodzież z Ukrainy odwiedza nadmorskie miejscowości
Program pobytu gości obejmował w Międzyzdrojach: wycieczkę wokół jeziora Turkusowego, wizytę w Bałtyckim Parku Miniatur, spacer po Alei Gwiazd, molo, wizytę w Gabinecie Figur Woskowych oraz w planetarium.

Dzieci i młodzież z Ukrainy odwiedza nadmorskie miejscowości

Młodzież z Taraszczy na Ukrainie odwiedza województwo zachodniopomorskie. W miniony weekend była w Międzyzdrojach, Dziwnowie, Pobierowie i Rewalu – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Dobre pamiętam, gdy przed laty to my wyjeżdżaliśmy w przeszłości do Niemiec na wymiany młodzieżowe. Mamy przyjemność, że Dom Kultury Słowianin po raz siódmy organizuje taką wymianę. Przyjechało do nas 13 dziewczynek i 13 chłopców w wieku od 10 do 18 lat wraz z nauczycielkami.  Chcemy im pokazać kawałek województwa zachodniopomorskiego – mówi Jacek Janiak, dyrektor Domu Kultury Słowianin.

Przyjazd do naszego kraju jest dla tych młodych ludzi doskonałą formą wypoczynku i poznania regionu. Młodzi Polacy i Ukraińcy poznają także wzajemnie podobieństwa oraz różności kulturowe.

– Mam nadzieję, że tego rodzaju spotkania spowodują, że Ukraina która puka tak głośno do Europy zostanie jej członkiem. Liczę, że w przyszłości zrobią to właśnie ci młodzi ludzie. Dorośli powinni im teraz pomóc – dodaje Jacek Janiak.

Tego typu spotkania mają na celu podtrzymać więź kulturową, a także służyć wymianie doświadczeń i zacieśnianiu współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. haha odwiedziny a za kilka lat będą tu RABOTAJU , masakra, ukraina nas zalewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.