Strona główna / Lokalne / Wiosenny parkrun z biegowymi zającami

Wiosenny parkrun z biegowymi zającami

Kalendarzową i pogodową wiosnę w sobotni poranek powitało 92 biegaczy, 40 pań, 52 panów w tym 5 juniorów. Sobotni bieg odbył się z pewną innowacją na parkrunie – peacemakerzy, czyli po biegowemu „zające” biegli z kamizelkami, na których były wypisane czasy przebiegnięcia 5 km.

Osoby, które chciały osiągnąć podany wynik miały ułatwioną informację o tempie, w jakim należy biec. Czasy wyznaczone były co 2 minuty, od 22 minut dla szybkobiegaczy do 30 minut dla średnioszybkich. Organizatorzy planują za tydzień znaleźć ochotników na tempo wolniejsze, dla początkujących i nieśpieszących się biegaczy oraz Nordicwalkingowców. 


Jako pierwsi dziś przybiegli panowie:
1. Sylwek Swędrowski – 19.09
2. Robert Rumistrzewicz – 20.01
3. Kamil Stępień – 22.10
oraz panie:
1. Dominika Duszkiewicz – 23.24 (poprawiła rekord osobisty)
2. Teresa Domalewska – 24. 30
3. Monika Murawska – 24.50

Pogoda zmotywowała do ruchu czworo nowych uczestników, gości z Kołczewa, Sosnowca i niemieckiej części naszej wyspy. Aż 17 osób poprawiło swoje rekordy życiowe. Według współczynnika wieku najlepsze rezultaty osiągnęli dziś: Teresa Domalewska (77,01 %), Sylwek Swędrowski – (70,23 %) – Jarek Kosoń z Kołczewa – (69,61 %). Jarek jest inicjatorem akcji maraton po plaży i po parkrunie ruszył w trasę zachęcając innych biegaczy. Spora grupa szybkobiegaczy dołączyła się do inicjatywy i pobiegła także, planując jednak krótszy niż Jarek dystans.
Szczegółowych wyników należy szukać pod adresem:
http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Za wspaniałą atmosferę i bezpieczeństwo uczestników parkrun #142 odpowiadało dzisiaj 22 wolontariuszy, którym dziękujemy, a także ślemy ukłony naszemu lokalnemu partnerowi – Hotelowi „Trzy Wyspy”.

Wszystkich zapraszamy do nas w następną sobotę na cotygodniową porcję endorfin!

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.