Strona główna / Lokalne / Komunikacja Autobusowa apeluje: Trzymaj się w autobusie!

Komunikacja Autobusowa apeluje: Trzymaj się w autobusie!

Coraz częściej w autobusach dochodzi do upadków, głównie starszych ludzi. By uchronić ich przed takimi sytuacjami Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu prosi pasażerów, aby trzymali się poręczy podczas jazdy – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Kierowca nie jest w stanie przewidzieć, czy za chwilę ktoś nie wybiegnie na ulicę. Życie pokazuje, że zdarzają się przeróżne sytuacje, może to być pies, albo dziecko na deskorolce. Wtedy trzeba ostro hamować. Jeśli wszyscy pasażerowie siedzą i trzymają się poręczy, nikt nie nabawi się guza – mówi Anna Litwiniec z Komunikacji Autobusowej. – W naszych autobusach są specjalne piktogramy, dzięki którym wiadomo, które siedzenia są dla osób starszych – z reguły to te najniżej położone. Prosimy także, aby pasażerowie nie stali, gdy są wolne miejsca. Drodzy seniorzy – co się często zdarza, nie wstawajcie, gdy do przystanku jest jeszcze daleko – dodaje.

Apel skierowany jest przede wszystkim do starszych osób, które często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w autobusach. Jeżeli pasażer siedzi albo trzyma się poręczy – z pewnością może czuć się bezpieczniej.

Zobacz również

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac – powiedziała w czwartek Julita …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.