Strona główna / Lokalne / Komunikacja Autobusowa apeluje: Trzymaj się w autobusie!

Komunikacja Autobusowa apeluje: Trzymaj się w autobusie!

Coraz częściej w autobusach dochodzi do upadków, głównie starszych ludzi. By uchronić ich przed takimi sytuacjami Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu prosi pasażerów, aby trzymali się poręczy podczas jazdy – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Kierowca nie jest w stanie przewidzieć, czy za chwilę ktoś nie wybiegnie na ulicę. Życie pokazuje, że zdarzają się przeróżne sytuacje, może to być pies, albo dziecko na deskorolce. Wtedy trzeba ostro hamować. Jeśli wszyscy pasażerowie siedzą i trzymają się poręczy, nikt nie nabawi się guza – mówi Anna Litwiniec z Komunikacji Autobusowej. – W naszych autobusach są specjalne piktogramy, dzięki którym wiadomo, które siedzenia są dla osób starszych – z reguły to te najniżej położone. Prosimy także, aby pasażerowie nie stali, gdy są wolne miejsca. Drodzy seniorzy – co się często zdarza, nie wstawajcie, gdy do przystanku jest jeszcze daleko – dodaje.

Apel skierowany jest przede wszystkim do starszych osób, które często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w autobusach. Jeżeli pasażer siedzi albo trzyma się poręczy – z pewnością może czuć się bezpieczniej.

Zobacz również

Latarnia Morska. To będzie wyjątkowy weekend

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W sobotę ulicami naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.