Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu trwają wiosenne nasadzenia kwiatów [ZDJĘCIA]

W Świnoujściu trwają wiosenne nasadzenia kwiatów [ZDJĘCIA]

Wiosenne nasadzenia rozpoczęły się od sadzenia bratków. Pozostałe kwiaty, które pojawią się w mieście, to w większość gatunki, które sprawdziły się już w poprzednich latach m.in.: kleoma, ostnica, werbena patagońska, kana, begonia, surfinia, pelargonia, wilec ziemniaczany, rozplenica słoniowa ‘Vertigo’, turzyca włosista ‘Mint Curls’.

Będą też nowości: niecierpek Waleriana w różnych kolorach, sorgo perłowe i dalie.

Wiosenne nasadzenia pojawią się m.in. placu Wolności, w parkach Zdrojowym i Chopina, w donicach wzdłuż ulicy Armii Krajowej, na placu Rybaka, Wybrzeżu Władysława IV, deptaku Monte Cassino, na nowej promenadzie, na centralnym placu Warszowa, przy ulicy Sąsiedzkiej w Przytorze i przy przeprawie promowej.

Obsady wykonają dwie firmy: Patgardens i Mój Ogród, na podstawie długoterminowych umów zawartych w wyniku przeprowadzonych przetargów.

Zobacz również

Biblioteka przygotowała ferie dla uczniów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach …

Jeden komentarz

  1. Dawajcie zdjęcia także z drugiej strony naszego miasta, jak podajecie już nazwy dwóch firm nasadzających nasze miasto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.